čtvrtek 9. února 2012

     Ještěže mám bolavý zadek!
     Protože čúza chtěla jít jezdit. No opravdu!

     Mrazivé počasí totiž notně ubralo na intenzitě, což ve služce okamžitě podmínilo choutky trápit mě pod sedlem, když už se „to“ prý dá dýchat. A jako vypadalo to opravdu beznadějně, protože přiklusala nahoru, nalila Amíkovi vodu, kterou vzala s sebou, a mně věnovala ohlávku s vodítkem. A táhla mě dolů led-neled, stvůra jedna. Jako pravdou je, že trošku nasněžilo, takže dolů se dalo ťapkat vcelku normálně, žádné kron-sun-krok, ale hladina mého adrenalinu a kortizolu aktivně narůstala, protože jsem tušil zradu. A velkou!

     Uvidět místo plného žlabu sedlo zrovna příjemné nebylo, protože služka už měla věci nachystané u mě v boxu (jakože spěcháme). Akorát že v momentě, kdy se mi chtěla podívat na bebíčko (důsledky její včerejší vakcinační brutality), jsem málem umřel, a jakmile si sáhla, pokusil jsem se upadnout. Protože to prostě bolelo! A nejvíc drastické bylo pořádné podívání se, jako vždycky.

     Ale tak litovala mě, to je pravda. Musela mě sice půl hodiny honit po boxu, než mě dostala do kouta, ze kterého nebylo úniku, ale zjistila, že mám otok. A hned mi to nahlas oznámila (na což bych bez ní vyloženě nepřišel). A že prý mi na něj může dát led, než se nažeru.
No ještě to tak! Nic se na mou bílou záď dávat nebude, takže když se o to pokusila, málem jsem lezl po zdi.

     Každopádně pod sedlo jsem nemusel, protože jí to nepřišlo košer (velmi moudré), a že mi prý aspoň udělá přední kopyta (ani trochu moudré). A tak jsem jako trubka musel snášet rašpli, kopytní nůž a tunu jejích hloupých keců na adresu mé rohoviny. Že prý neví, jak mi bez kleští zkrátit špice, a že to mám asi fakt dlouhý, a když pak přinesla špalek a přikázala mi, abych na něm kopyto držel, málem to se mnou švihlo.

     Ale co jsem mohl dělat? Zhola nic.

     Aspoň že ji přestal zajímat můj zadek, což bylo v dané situaci naprosto nejvíc zásadní.

     Akorát tedy vodu, to mohla nanosit ona, když jsem strašně nemocnej. Tím pádem jsem já musel táhnout dvacet a ona jen deset litrů, a to prostě není fér!

     Váš chudáček koníček 

 
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: