čtvrtek 16. února 2012

     Planeta teror pokračuje.
     I dnes jsem musel pod sedlo!

     A sníh tentokrát zradil, protože rychleji padal, než tál, a to není dobře. Jako na zahradě je fajn, protože už se v ní dá i zablbnout, díky nafoukaným závějím, ale radši bych zmrzlou zahradu a žádné sedlo.

     Bohužel služka odpoledne přišla a hned se sápala po nás. Amíka zavedla do stáje, zatímco já jsem se na dvoře zadřel u rozsypaných zrn ječmene, která mě zaujala nemálo, a protože jsem se jim věnoval pečlivě, přinesla si služka ohavný kýbl s čištěním ven a vypucovala mě na dvoře. Ale pak mě stejně odvlekla do stáje, kvůli uzdečce a sedlu, a tak jsem zrnka ze závěje úplně všechna posbírat nestihl. Což je samozřejmě neomluvitelný prohřešek!

     Stejně jako včera jsme vyrazili naproti do údolí, stejně jako včera s nasednutím služky až u kotelny. Už když jsem se drápal nahoru, mohlo služce dojít, že dnešek opravdu není vhodným pro práci, ale ona že ne a že to aspoň zkusíme. A co ještě hůř, dalo se zaklusat ne na jednom, ale dokonce na čtyřech místech, naštěstí ne moc dlouhých, o což se postaral vítr, který velmi šikovně odfoukal sníh z hrbolů, které jsou pro chudáčka koníčka bosého moc tvrdé.

     Každopádně až nahoru jsem musel, v tom měla služka jasno, ale tentokrát jsem se nezapotil, protože klus byl tím pádem na střídačku s krokem a bylo ho podstatně méně. Hůř na tom byla služka, která mě musela nutit, a když jsem jí cestou zpátky vzal v jednom klusacím úseku ruku, že jako budeme cválat a třeba i vyhazovat, nebo tak něco, byla zásadně proti.

     Je blbá.
     Mohli jsme si aspoň chvilku užívat spolu, i když ona nevypadala, že by si ježdění užívala. A že prý kdyby military, na které už má peníze, nebyly, tak se na ježdění vyprdne ještě tak minimálně měsíc.

     Nemohl by to prosím někdo zařídit? Zrušit je už teď.

     Děkuji za pochopení mé nouzové situace.

     Váš chudáček koníček

P1440819

P1440833
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: