neděle 19. února 2012

     Dala!
     Jakože pokoj. Služka s ježděním. Kéž by na dlouho.

     Ale už se to špatně rýsuje i pro Amíka, protože už i on je bez podkov. Služka nakonec poprosila kamaráda, aby mu je sundal, když majitelka dodnes nebyla schopna, a dopadlo to nemlich stejně jako vždycky. Majitelka Amíka podržela dvě přední nohy, pak prohlásila, že ji bolí záda a tím její spolupráce na údržbě jejího koně skončila. Zbytek (tedy druhou půlku Amíka) udělali služka s Mářou, stejně jako potom moje kopyta. Služka koketovala s myšlenkou majitelku Amíka požádat, jestli by mě aspoň tedy nepřišla držet u hlavy, ale nakonec nebylo třeba ji z baráku volat, protože já jsem slušně vychovaný a stál jsem v průchodu zcela navolno bez pohnutí, na všechny čtyři nohy.

     I když u bílé zadní jsem dlouze váhal. A nejen já, protože nad ní hloubali i služka s Mářou, a po debatě na téma „zarovnat či nikoliv?“ mi trošku vnitřní patku seřízli. A jako dobrý, neumřel jsem.

     Služka nás poté chtěla vyhodit ven, ale můj bílý pohled ji obměkčil, protože venku nepřetržitě chcalo, chcalo a chcalo. A tak nám s Mářou nakropili a nanosili seno, vodu a že prý se máme chovat slušně.

     A až do odpoledne pod střechou. Paráda!

     Nahoru jsme šli se služkou a nákladem vody. Amík byl nemile překvapen, když se voda týkala výhradně jeho, zřejmě si na službu během posledních týdnů odvykl, protože po ledu jsem vodu nosil vždycky já coby neokovaný. Ale kupodivu služku během nakládání nesežral, a když služka před vraty zjistila, že jeden kanystr teče, tedy že stříká a míří přesně na mě, snažila se nás srovnat tak, abych nešel po straně, kde mi hrozil útok vody. Jenomže já samozřejmě mermomocí chtěl jít zrovna tam, takže jsme se se služkou přetahovali, a štěknutí psa, který tam štěkává pravidelně, bylo perfektní záminkou k odskočení, jakože poplach, a když Amík poskočil také a drcnul do služky kanystrem, seřvala nás tam všechny. Včetně psa.

     Nahoře jsme se zhruba dvě hodiny dívali, jak služka uklízí všechno to, co předtím uklízet nešlo, protože to zmrzlo rychleji, než to služka stihla, a pak jsme se šli vyválet. A do bláta, ne do sněhu, jak nás vysílala služka (aby se prý nemusely prát deky).

     Je blbá. Vůbec nic nechápe.

     Váš chudáček koníček

P1440839
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: