čtvrtek 1. března 2012

     První březnový den by se rozhodně NEMĚL oslavovat prací.
     Ale tak faktem je, že počasí se předvedlo v plné parádě, protože bylo fakt hezky.

     A já jsem se konečně zachoval zodpovědně a zválel jsem se tak, že i příslovečné prase by mi mohlo závidět!

     Služka pravděpodobně tušila, že dnešek nebude ve znamení bílého chudáčka koníčka v pravém slova smyslu, takže za námi vyslala děti, a jako děti by se mohly v názorech na naše jarní maskování krotit. Je sice milé, že nás Iva zavedla na zahradu, místo do stáje, abychom nemuseli kašlat z dýmu vlastního bláta, ale ty kecy o našem aktuálním vzhledu si mohly odpustit obě dvě.

     Služka, která kvůli útoku chřipky pořád ještě preventivně nejezdí, nás přišla zkontrolovat a donesla mi botičky, že prý se půjde prozkoumat, jestli je louka u řeky schopna bez úhony přestát naši návštěvu. A netřeba asi dodávat, že není, protože je vodou nacucaná a zůstávají v ní vidět naše stopy, a co ještě hůř, všechno tam žere Finy.

     I Amík se ukázal ve velmi akčním světle, protože se pár stovek metrů od stáje vykadil, takže Iva musela zpět do stáje pro lopatu, poté za mnou nabrat Amíkovu vejslužku a znovu se s lopatou do stáje vrátit, protože lopata by jí prý během ježdění překážela (s čímž nelze nesouhlasit, protože zbraně do rukou dětem NEPATŘÍ).

     Služka mezitím nahoře nachystala seno, a když se vrátila zpátky do stáje, dvakrát holkám připomenula mou zadní kamaši. Tedy ne, že by si na ni Iva nevzpomněla, akorát že tak učinila až v době, kdy my byli nahoře, zatímco kamaše čekala dole, a protože v nejzazším rohu pastviny něco žralo chudáčky koníčky, bylo důležitější zjistit, CO konkrétně.

     A jako drama, fakticky. Iva s Nikčou se plížily, Amík se schovával za Ivu a já vše z bezpečné vzdálenosti moudře monitoroval. A opravdu tam byl, bubák! Lesní dělníci právě dořezávali popadané stromy a pálili klestí, a netřeba popisovat stupeň nebezpečí, který z jejich přítomnosti pramenil.
I když nejdůležitější bylo, že s námi nahoře nebyla služka, protože ta pro poplachy absolutně žádné pochopení nemá a byla by schopná nás „účelně“ separovat.

     Protože je blbá.

     Váš chudáček koníček

P1440875

P1440892
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: