pátek 2. března 2012

     Služka bez zimní bundy?
     Něco je evidentně špatně.

     Notabene když pro nás nahoru přijdou o hodinu dřív, ale naštěstí jsem zůstal plně obezřetný a stihnul jsem se vyválet s dostatečným předstihem. A ležet v louži, takže Natálka ze mě doslova kvetla nadšením, protože jsem se ji během zdlouhavé čistící procedury pokoušel sežrat.

     Služka dorazila později a první, co z ní vyletělo, bylo „jak hodnej? Ten vůbec hodnej není!“, což se týkalo samozřejmě mě. Natálka totiž řešila mé jakože kousání větou „hodnej, Fin, hodnej“, což služce nepřišlo úplně v pořádku, a co ještě hůř, popadla hřbílko a šla Natálce drasticky a velmi krvelačně pomoci, z druhé strany. A to teprve bylo peklo, protože jsem nevěděl, po které z nich chňapat dřív a hlavně služka si vůbec nemyslela, že jsem hodnej, protože mi každý útok chrupem drze a neomaleně vracela.

     Amíkovi poté přijel mexický nánosník, na vyzkoušení, a pak jsme vyrazili ven, všichni tři. Tentokrát šla pěšky služka, a protože pro Natálku šlo o vůbec první ježdění od loňského listopadu, proběhla vycházka ve znamení dlouhého krokování a jednoho vyklusání kopce, což nám plně vyhovovalo.

     Protože nic se nemá přehánět, což po zimě platí dvojnásobně.

     Na kamaši sice dneska nezapomněli, ale kýbl, který služka ve stáji vtiskla Natálce do ruky, se nahoru sám nevynesl, takže Natálka si dnes užila o jeden blátivý výstup do kopce víc. Což je správné, protože kýbl, jak je jistě známo, patří do základního vybavení každého chudáčka koníčka. A nejinak je tomu i u nás!

     Váš chudáček koníček

P1440896

P1440908

P1440916
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: