čtvrtek 8. března 2012

     Služka vykulila balíky, ze stodoly, protože nahoře už je jen třetina posledního.
     Takže začalo co? Pršet.

     Vůbec se jí nesmějeme, protože nenápadně naznačovala, že by třeba v pátek už mohla aspoň relativně být použitelná jízdárna, což dnešní přeháňky naprosto hravě anulovaly. Kromě deště i sněžilo, a služka za svůj neuvážený čin, kterým bylo právě vykulení naprosto suchých a počasím netknutých balíků z pod střechy ven, dostala vynadáno. Protože kdyby blbka balíky přikryla, nebo tak něco, zcela určitě by se počasí nezhoršilo!

     Takže balíky poprvé zmokly, a když je ráno traktor vyvážel k nám, telefonovala majitelka Amíka, jestli jeden schovat do ohrádky a druhý nám nechat k dispozici. A co neudělala mrcha služka? Nařídila oba za plot! Že prý jsme nenažraní, že bychom ten jeden spráskali za týden, aniž bychom se od něho hnuli, a že už tak jsme vyžraní dost.

     Co je tohle za blbé argumenty? Místo aby byla ráda, že oba vypadáme pěkně, tak nám bude upírat i celodenní hlídání balíku?

     Bohužel majitelka Amíka se řídila pokyny služky, nikoliv našimi smutnými pohledy, a oba balíky zavezli tam, jak býval stoh. A my dostali zase a jen příděl, což je vopruz, protože i když příděl pečlivě přeberete na „žeru-nežeru“, tak ho pak nakonec stejně musíte sežrat, protože k dispozici zkrátka a jednoduše nic jiného není. A to ještě hajzl služka to dvakrát přebrané přemisťuje, abychom to museli přebírat potřetí. Je blbá!

     Takže místo celodenního strkání hlavy do balíku musíme vyrážet na průzkumy. Aspoň že o patro výš už vyráží travička, takže můžeme celý den nerušeně ždibat. A jako mohla by otevřít i poslední terasu, trubka, když už držkuje, že se vůbec nehýbeme.

     Jinak dnes žádná práce, pro mě i Amíka. Odpoledne přišly služka s Ivou a nesly vodu, takže pohled pro Bohy, jak hekají a skučí a lámou se v pasech. Aspoň vědí, jaké to je!

     Váš chudáček koníček

08032012431
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: