středa 14. března 2012

     Tak už mám hřívu zpátky vlevo.
     Služka pohled na hřívu vpravo psychicky neunesla, takže jsem musel jako trubka nosit copánky, a dnes mi je konečně sundala.

     Samozřejmě se pokusím svou vlastní hřívu přesunout tam, kde je její místo, ale musím opatrně a strategicky, aby si toho služka nevšimla.

     Jinak nic nového. Tedy kromě kropení sena. Bez legrace, služka nám začala kropit seno i na pastvině, takže nahoru musíme vozit ještě víc vody než obvykle, což je vopruz. Extrémní vopruz! A to si ještě blbka zapomněla přinést konev, takže tam s Ivou předváděly veselé cirkusové představení „jedna drží, druhá kropí“.

     I pod sedlo jsme museli. A podobný model jako včera, takže nejdříve krokem, pak klus do kopce, a protože nahoře bylo pokácené roští a malé břízy, vyrukovala služka s nápadem, že si to skočíme. A tak jsem musel jít první já a naprosto extrémně trapně z klusu, a když jsem situaci vyhodnotil jako coby extra nebezpečnou, zmáčkla mě služka tak, že mi málem vylezla střeva a skočit jsem musel.

     Iva s Amíkem že prý až se tudy budeme vracet, a tak jsme nejdřív museli vyklusat dlouhý kopec. To se ještě dalo, protože všechno žralo Finy a já se snažil služce vzít ruku a utéct, ale nahoře už veškerá legrace šla stranou. Služka se chtěla podívat, jak probíhají terénní úpravy v blízkosti našich pastvin, protože se tam mají stavět domy, a akorát se rozčílila, protože zatímco v zimě do našich ohrad pouze zasahovaly koleje vozidel, která se potřebovala otočit, tak teď už byla valná většina kůlů vyvrácená a jeden zlomený. A že když se prý řidiči neumějí chovat k cizímu majetku slušně, tak že ona zítra kůly zatluče a rovnou tam natáhne elektriku.

     A kdo to nakonec odnesl? Služčino negativní rozpoložení?
     Já.

     Protože jsem při návratu zpátky musel znovu skákat, i když jen dvakrát, a pak jízdárna, opět čtvrt hodiny práce na velkém kruhu. A to už jsem byl opravdu hodně rozladěný, protože tohle se chudáčkům koníčkům nedělá!

     Váš chudáček koníček

14032012440
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: