sobota 17. března 2012

     Místo snídaně Iva.

     Nic proti Ivě, ale chápete, že snídaně je snídaně, a tu jsme nedostali. Tedy dostali, ale ne hned, protože Iva nás od sena násilně odtáhla do stáje, a místo snídaně na nás narukovala s kartáči a dalšími mučidly. Popravdě jsem za ostříhání rád, protože notně snížilo množství působení všech těch týracích nástrojů, na jejichž vrcholu tkví ta naprosto ohavná věc, které se říká plechové hřbílko. Tu bych z fleku zákonem zakázal.

     Služka si přišla v půl deváté, s hloupou výmluvou, že musela na poštu. Hustá omluva, protože sraz byl v půl deváté, akorát že ona si neuvědomila, že Iva přišla s předstihem, protože Iva potřebovala být doma v deset.

     A od toho se odvíjela i práce. Že prý zaklušeme na louce u řeky a pak že jízdárna. Plán krásný, ale louka u řeky jaksi sjízdná nebyla. Ano, klusat by se na ní dalo, jenomže služce z principu vadilo, že se nám kopyta boří do hlíny, plus fakt, že orat cizí louku není slušné, i když ještě pořád není uvláčená a třetina je rozrytá od prasat a krtků. Takže jsme opatrně přešli, a abychom ji nezničili, zabili jsme drahých dvacet minut krokováním. Což nemělo chybu!

    A pak tedy na jízdárnu, ale to už se dalo přežít, protože i tam jsme strávili dvacet minut, na velkém kruhu (velký kruh je bohužel zase o něco větší, co se týče sjízdnosti), a co hlavně, měl jsem navrch. Prostě šikovnej kluk! Služka se od začátku snažila, jakože na otěž a další trapné výzvy, ale já se nedal. A protože jsem nekašlal, mohl jsem se plně věnovat odboji a s výsledkem mohu být spokojený, protože mě vyklenout donutila asi na půl minuty, což prokazatelně byla moje slabá chvilka. Jinak neměla šanci!

     Po snídani na pastvinu. Bez Ivy služce transport 70 litrů vody z řeky na nás a s námi a vodou nahoru trval skoro hodinu, notabene když třetinu vody vykropila do sena, a pak už jsme měli klid.

     Večer jsem dýchal hůř, předvedl jsem 14 dechů za minutu. Služka mě podezřívá, že jsem alergický na kvetoucí jehnědy. Měl bych rychle něco vymyslet, nebo na mě poštve zase doktora.

     Váš chudáček koníček

P1440965
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: