úterý 20. března 2012

     Ach jo.
     Ta věc na kašel funguje. Bohužel.

     Ani když scházíme z kopce ke stáji, ze mě nevyleze ani jedno zakašlání, a to je na pováženou. Notabene když služka změří dechy a je jich ještě méně než včera, protože v takovém případě je víc než jasné, že se vám dvounožec okamžitě pomstí.

     A to prací. Ale zase faktem je, že přišla Iva, takže jsem nemusel do nepřátelského území sám.

     Služka nejdřív přivezla vodu z řeky, což je pokaždé psina, protože se jí pes majitelky stáje pokouší zakousnout kolečko, a pak se vrhla na mě, s kartáčem a hřbílkem. Už jsem vám psal, že nenávidím hřbílko? A to hodně? Navíc si až pak uvědomila, že by mě neměla pucovat v uzavřeném prostoru, ale to všechno jen proto, že jsem nekašlal! Kdybych směl kašlat, tak by si své závažné provinění uvědomila rychleji.

     A pak kopeček. Služka je už trapná, s kopečky. Museli jsme ten prudký vyjít krokem, nahoře si vydechnout, a pak po okraji louky zaklusat, a znovu do kopce. Nechtělo se mi, ale tentokrát služka nevyměkla a fakt až nahoru. A pak dolů, pro změnu, naštěstí krokem. A na jízdárnu, kde nás čekalo obligátních dvacet minut na velkém kruhu.

     Vopruz!

     I když dnes jsem se fakt nedal, a i když to služka zkoušela velmi vehementně, nepovolil jsem ani o milimetr. Nejsem přece magor, abych zapojoval hřbet, když všude okolo straší a je tak hezky a příjemně. Notabene když služka nemá kondičku a během první desetiminutovky zhasne jako svíčka.

     Takže jedna nula pro chudáčka koníčka!

     A dostal jsem obrovskou pochvalu. Za soply! Protože během dne jsem měl suchý nos, což je prý špatně, a když po kopečku začaly téct z nozder čúrky, měla služka radost. A z pořádných opratí po práci tuplem, dostal jsem hafo suchého pečiva. Šikovný kluk.

     Váš chudáček koníček

P1440974
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: