středa 21. března 2012

     Středa, trapné jízdárny je třeba.
     Služčino nové a naprosto hloupé motto!

      Počasí se opravdu předvádí, protože služka bez punčocháčů v březnu rozhodně není normální, ale na druhou stranu je fajn užívat si tepla a sluníčka bez přítomnosti hmyzu. Jako něco málo vylétlo, to je fakt, ale oproti létu slabý odvar. Přemnožené jsou pouze včely, které se skupinově vypravují topit do našich nádrží na vodu, anebo pořádají nálety na balík sena, který je žlutý a tak pěkně voní, že kolem něho vzniká roj. Z čehož služka vyloženě kvete, protože včelám se nelíbí, když jim začne seno odlupovat, a jakmile to vyhrotí v konflikt, je služka zpravidla prvním, kdo místo boje opouští.

     Velmi vtipná podívaná. Akorát že pro nás značně nevýhodná, protože my pak musíme čekat, až se rozjívené včely uklidní, aby služka mohla odmotat, nakropit a naservírovat naše seno.

     A zválel jsem se. A pořádně. Aby se služce nezkrátily žíly, když už pro nás posílá Ivu, zatímco si sama sedí u řeky a nabírá do kanystrů vodu. Dnes měla dodávku vodu obohacenou o dědka, který na ni zpoza plotu cosi prskal, a když jí pak přišel říct, že jí to vrzající kolečko namaže, odsekla mu, že on sám už je namazanej dost. Je sprostá a drzá na staré lidi! Přitom kolečko opravdu vrže, a to pořádně, notabene když na něm je padesát litrů vody, ale třeba nám vrzaní nevadí, takže kdyby si služka vodu rovnou vyvezla až nahoru na pastvinu, rozhodně bychom neprotestovali.

     Jenomže ona se vymlouvá na bláto, převýšení o 100 metrů nadmořské výšky a tak podobně. Je neuvěřitelně líná.

     Takže i já jsem se zachoval velmi obezřetně, co se týče jízdárenské práce. Během základního opracování jsem uskakoval, protože podél řeky cosi žralo Finy, a když po mně pak trubka chtěla aktivní zapojení hřbetu na velkém kruhu, přepnul jsem na spací režim. I během skákání jsem měl spoluúčast na praku, notabene výšku 60cm z klusu. Služka trvá na malém počtu skoků denně, kvůli šlachám a kloubům (když prý zatím ještě velkou zátěž ne), ale z mé strany nezájem. Přece fakt, že nekašlu, automaticky neznamená, že ze sebe budu dělat blbce.

     Váš chudáček koníček

P1440979

P1440978
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: