úterý 27. března 2012

     Za odměnu kašleme.
     Oba dva!

     To má služka za to, že nás včera zavřela do stáje a nedostali jsme nakropené seno!

      A možná když budeme kašlat víc a ještě víc, tak budou muset zavolat doktora a my nebudeme muset pracovat. Jenomže tahle alternativa má i svá úskalí, především fakt, že majitelka Amíka investovat do lékařského vyšetření určitě chtít nebude, takže bych to zase odnesl já.

    Tedy pokud by vet po necelém týdnu vůbec přijel, protože služka je s mým letošním kašlem už fakt otravná. Jako kdyby ona nekašlala! A přitom má projevy dušnosti ještě horší než já.

    Takže mi opět hystericky počítala dechy, než jsme šli na jízdárnu, a neméně hysterická byla i na jízdárně, kde jsem samozřejmě zakašlal jen jednou, a to na začátku, než jsem se rozhýbal. Ale to bylo hlavně jí na vztek, protože mám podkovy teprve první den, což pro mě znamenalo úlevu od skákání!

     Amík skákat musel. A dnes si s Ivou sedli, takže služka s jejich výkonem byla velmi spokojená, a že jestli jim to takhle půjde i na závodech, mnohokrát avizovaná ostuda nehrozí. Ale já bych na Amíkově místě takhle benevolentní nebyl a naopak bych do posledního puntíku splnil prognózy, které na adresu pachtění zaznívají: dát jim to vyžrat!

     Protože pak už bychom mohli mít od závodění navždy klid.

     Nicméně času na spřádání odboje je stále ještě dost, závody jsou až v půli dubna. Do té doby se musíme tvářit vzorně. Třeba jako já! Já jsem dnes služce zaklapnul a nosil jsem ji hřbetem, protože s ortopedickými podkovami se mi krásně došlapuje i na velkém kruhu na levou ruku. Akorát kdyby trubka měla pochopení pro mé vyhazování, místo aby hystericky hlídala kašel a jestli mi z nosu teče dostatečně a z obou dírek.

     Takže na kašel už to asi neuhraju. Ale já se nevzdávám!

     Váš chudáček koníček

P1450052
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: