středa 28. března 2012

     Má demonstrace kašle, když si pro mě služka odpoledne přišla, byla naprosto marná.
     Změřila mi dechy, prohlásila, že vrátit se můžeme vždycky a pak mě od Amíka odvedla.

     Sakra práce!
     A já to měl tak geniálně vymyšlené, co se týče odboje.

     Bohužel na jízdárnu jsem musel, že prý se má zhoršit počasí a že by byl hřích krásný a slunečný den nevyužít ke skákání a přiježďování. Na můj názor se bohužel nikdo neptal, protože podle mě by to žádný hřích nebyl, ba naopak. Služka by mi tím prokázala nesmírnou službu a konečně by měla jasný důkaz, že jí na mém duševním blahu opravdu záleží!

      Jenomže ono asi nezáleží. Od Amíka mě odervala a k jízdárenské práci donutila. A protože jsem byl na celé jízdárně sám a opuštěn, dával jsem svou nevoli najevo velmi razantně. A že spolupracovat nebudu a nosit hřbetem také ne, a když mě na začátku lonžovala, abych si mohl bez působení ruky zakašlat, tak jsem se schválně táhnul jako v posledním tažení. Tedy než kolem prošli cizí koně, protože tam bylo nutné režim spánku přerušit a vyzkoušet, jestli mě služka fakt drží (bohužel ano).

     Ani u skákání jsem se nepředřel. Služka mě nutila cvalové skoky natahovat i na výšce 80 cm, což byl vopruz, a že prý moje jediné štěstí, že mám podkovy krátce, protože jinak by mi přidala dvacet čísel, abych laskavě problematiku odskoku řešil už během nájezdu, ne tři cvalové před. Není ona blbá? Takhle zjara? A ještě k tomu sám a opuštěn?

     Ani náhodou. Protože mě zrovna nejvíc bavilo se rozběhnout a zkoušet v obloucích hrbit hřbet, a nejednou jsme velmi vesele obkroužili obvod jízdárny dvakrát, než se služka odhodlala mě navést na skok. Akorát že vždycky, když začalo být z mé strany hodně veselo, mě brzdila a nadávala mi.

      A večer na mě žalovala manželce. Místo aby byla ráda, že jsem vůbec počítal! Je fakt sprostá.

      Váš chudáček koníček


P1450054
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: