pondělí 2. dubna 2012

     Amík po včerejší vesele adrenalinové vycházce přiběhl Ivu přivítat.

     Iva byla dojatá, ale jen chvilku, protože ve stáji se ji Amík opět pokoušel kousnout. Asi se zapomněl, protože podobný konflikt si vysvětlovali už v pátek a vzešla z něho vítězně Iva.

     Služka nevypadala úplně akčně, po včerejšku byla v napůl spánkovém režimu, a když si na jízdárně uvědomila, že ve stáji zapomněla bič a lonž, vypadalo to, že co nevidět umře. Ale k mé smůle projevila statečnost, protože odhodlaně usedla do sedla a pokoušela se se mnou pracovat. Výraz „pokoušela se“ je zcela na místě, protože jestli z nás dvou dnes někdo měl navrch, tak ona to rozhodně nebyla. A jestli si myslela, že se mi zželí její naprosté bezmoci a že třeba sám zapojím hřbet a budu spolupracovat, tak to se fakt spletla.

     Celý nakřivo!

     Ale kupodivu neslezla, že prý se mě pokusí opracovat aspoň na skákání, a že tam už bych trošku povolit mohl. Jenomže k tomu by mi musela zabezpečit podmínky vhodné pro takovou práci! Tedy bez dělníků lezoucích po stěnách paneláků, protože ti žrali Finy naprosto nejvíc, a veškerou koncentraci bylo nutné věnovat jim.

     Až při skákání jsem trošku pozornosti věnoval i překážkám a služka mě velmi chválila, protože dnes jsem nic nenechával náhodě. Pěkně jsem chodil jak kolmáky, tak i oxery, a to svižně, nikoliv „tam se tak-tak vejdu“. Párkrát jsem služku vyvezl, takže sem tam nějaké kroužení po obvodu jízdárny proběhlo, ale vyjma jedné situace, kdy jsem si dupnul, protože tam běhal pes a služka místo mě hlídala jeho, jsem všechno zvládl naprosto lehce a bez zadýchání.

     Amík nezůstával pozadu. Iva požádala o zvýšení překážek, aby si osahala o chlup větší obtížnost, než kterou půjde za dva týdny na závodech, a přestože sed nebyl úplně optimální (ony děti se všeobecně nerady drží), odskoky a tempo Amíka byly v pořádku. A služka měla z jejich výkonu radost, po včerejší veselé vycházce jsme fakt byli natěšení a skákání bylo velmi příjemné.

     Což bychom měli omezit, protože jinak dvounohým naroste ego a budou nás s tím prudit navždy a nadoraz.

     Váš chudáček koníček

02042012455
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: