pátek 6. dubna 2012

     Počasí geniálně boří služčiny plány s mým ostřiháním.

     Chtěla mi před prvními závody zkrátit chlupy na krku, abych zbytečně nepotil, jenomže já žádnou deku s krkem nemám a v šesti stupních nad nulou nic moc teplo, pro sestřih. A netřeba pochybovat, že pokud by se služce podařilo sehnat padnoucí deku s krkem (protože mně jsou deky buď krátké, anebo velké kolem krku), začala by tropická vedra.

     A tak služka stresuje, zatímco mně je to ukradené. Tedy ne, že by mě těšilo, že vypadám jako blbec, protože tmavý pruh ne a ne dorůst a kratší sestřih má den ode dne výraznější zuby, ale ostudu bude mít hlavně služka, a o tom to je. Notabene když ona moje zimní chlupy bytostně nenávidí a úplně nejvíc dneska bylo, když jsme cválali, jakože nájezd na překážku, a moje uvolněné chlupy jí lítaly do huby a přilepovaly se jí na pysk, protože měla pysk natřený jelením lojem.

     A jako dnes se mi pracovat fakt nechtělo. Ze dvou dětí nepřišlo ani jedno, takže jsem vyfasoval dvacet minut na lonži bez jezdce, zatímco služka jedním okem monitorovala mě a druhým Míšu na Amíkovi. Amíkovi se dnes naopak utíkat chtělo, protože měl v týdnu dva dny volno, a přestože Míša projevovala obavy z dvojskoku, vedli si velmi dobře, a to i s náročnějším točením po doskoku, protože služce se nechtělo stěhovat oxer.

     Já jsem se služce oxer dvakrát pokusil bojkovat. Pokaždé jsem k němu utíkal s výrazem, že tohle mě sežere zaživa a že to asi přeskočit nepůjde, takže do mě musela fest dloubnout, a jako jestli si myslela, že zrovna dneska budu v deseti a půl metrech dělat dva cvalové, tak to se fakt šeredně spletla. I v případě opravy jsem se kroutil a předstíral, že k tomu se fakt ani nepřiblížím, a služka se nakonec zachovala gentlemansky a že na závěr si dáme kolmák, a že když bude dobře, budu mít klid.

     A fakt že jo. A velmi správně pochopila, že toho mám po náročném týdnu plné kecky, protože jsem nadšení z utíkání neprojevoval a dokonce mě jednou napomenula bičem, což od ní bylo velmi hnusné.

     A nechala mě být, že tohle rozhodně nehodlá lámat přes koleno. A nechala mě být velmi hustě, protože mě prostě nechala stát kousek od překážky, aby se mohla věnovat naplno Míše, a tak jsem tam stál a odpočíval. A když se pak vzdálila upravit výšku dvojskoku, rozhodl jsem se, že už mě to nebaví a že jdu pryč.

     A pak bylo to správné veselo. Služka na mě zkoušela volat, ale copak jsem pes? A jakmile začala pospíchat, také jsem zrychlil a děsná švanda, kdo bude u vchodu jízdárny dřív. A samozřejmě zrovna kolem jelo auto, takže služka málem zkolabovala, že naberu rychlost a hurá na silnici, jenomže na tohle jsem dnes fakt náladu neměl. Přiběhl jsem k trávě a snažil jsem se jí co nejvíc honem rychle sežrat, než ke mně služka přiběhne, a bylo od ní velmi milé, že mě místo nadávání pochválila a nechala mě žrát, přestože by mi nejraději zlomila nohu, jak posléze prohlásila.

     Je blbá.

     A doufám, že ty dva dny volna fakt dodrží, protože jinak ať se rozloučí s mou spoluprací na závodech. Protože já když nechci, nemá šanci ani odstartovat.

     Váš chudáček koníček

06042012459
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: