pátek 13. dubna 2012

     Pátek třináctého je přesně ten den, který dvounozí nemají rádi.
     A docela škoda, že černý kocour je nebožtík, protože dnes by se mu přes cestu dvounožcům běhalo velmi dobře a zajisté by to na všech zanechalo patřičné psychické následky.

     Takhle jsem se bohužel všeho musel chopit já. Prostě jsem zachraňoval, co se dalo, akorát že jsem se vyřádil na Ivě, protože služka jak kdyby měla tušení předem (ježdění se vzdala rovnou). A že nás holky mají vzít na vycházku, jen rozproudit krevní oběh, odhlenit průdušky a vše pěkně v klídku a v pohodě.

     Jenomže to by nesmělo zrovna dneska svítit sluníčko a být hezky. Jak jinak, než dnes, protože zítra má od rána pršet a být ukrutná zima, což je přesně to počasí, které služka očekává, když už mi ostříhala zimní srst na krku. A tak je nad slunce jasné, že krásného jarního počasí jsem musel využít, a když jsem začal Ivě dělat bordel, nějaké vyhrožování, jak se to služka dozví, mě absolutně nevzrušovalo. Natož aby mě zbrzdilo!

     A poskakoval jsem. A caploval jsem. A pěna lítala. A moje chlupy lítaly! A vytrhával jsem Ivě ruce z pantů. A chtěl jsem utíkat. A chtěl jsem odskakovat do dostihu! A houpal jsem se. A hystericky jsem žvýkal udidlo a neméně efektně jsem zkoušel po pleci drcat do Amíka v naději, že třeba on se nechá strhnout, a že pak už to nebude na mě. Jenomže Amík se trapně choval slušně (v jeho možnostech, samozřejmě) a žádné neplánované dostihové vsuvky jsme bohužel nedosáhli.

     Svět je prostě nespravedlivý. A přitom v pátek třináctého by se přesně tahle akce hodila! On totiž ani Amík nebodoval, když mu služka strouhala zadní kopyta, a to už je hodně na pováženou. Mohl ji poslat držkou napřed proti stěně boxu a hned by bylo veselo.

     Navíc Iva na mě žalovala služce a služka na mě žalovala trenérce. A trenérka služce poradila mi sebrat jádro, aby mě prý roupy přešly.

     Tak doufám, že si zrovna tuhle radu služka k srdci nevezme, protože jinak se jí na Acetylcystein zvysoka vykašlu!

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: