středa 15. října 2008

Volno uteklo jako voda. Voda... Zase voda. Pořád jenom voda. Není to zvláštní? Je nás nyní dvojnásobný počet než v letech minulých, ale spotřeba vody je trojnásobná. Kdyby se jednalo o výsledek služčiných výpočtů, neřekne nikdo ani popel, ale bohužel jde o krutou realitu. A to nebudu zmiňovat, jak je služka do nebe trapná, když se napiji ve stáji a vyžahnu třeba půl kýble. Má z toho téměř orgasmus, že prý kdyby tohle neviděla na vlastní oči, tak neuvěří, a okamžitě přinutí celou stát ztichnout a ani nedutat, abych prý nebyl rušen a nerozmyslel jsem si to. Kde se to prý ve mně bere, chlastat vodu doma v boxu? Notabene takové množství?

Je blbá. Navíc se vsadím, že to jsou důsledky jejích nápadů: ráno ať se napijeme do sytosti a poté ani kapku, než pro nás po obědě přijdou. Že prý když nás chytne žízeň, tak se zvýší naděje spotřeby ve stáji, kde roznáška vody není tak složitá. A co kdyby brali ohledy na nás? Nosili vodu celý den? Aby byla 24 hodin k mání, nikoliv pouze od večera přes noc a dolití k snídani?

Neomalený přístup k potřebám chudáčků koníčků. Taková potupa, pít doma, fakt hrůza. Služka je prý zvědavá, kolik vody bude třeba navážet, až se odstěhuje Pegas, který si v ničem nezadá s cisternou. No jako já a můj malý kýbl denně... A to s velbloudem opravdu příbuzný nejsem, čestné pionýrské.

Středa = smradi = jízdárna. To toho dvounožci ještě nemají dost, letos? Dokonce i služka se přiloudala a jala se pomáhat uklízet jízdárnu od Radovánek, jakože zrušení toho jejího slavného parkuru. Akorát že špatně: měli přece společnými silami uklidit VŠECHNO a pokud možno do stodoly u stáje, ne pouze odložit na okraje jízdárny. Takhle nám chudáčkům koníčkům hrozí práce, což není dobré. Přece už je prokazatelně podzim a nějaký Lady cup klidně oželíme, což takhle zazimovat? Uklidit cajky, vegáček... maximálně nějaké to veselé běhání v poli, to by bodlo. Energie by byla, zase jsem lítal po výběhu a prděl, a služka brblala, že tohle je nová fáze epilepsie, protože tyhle pohyby hlavou se dají okoukat maximálně od fanoušků heavy metalu, se kterými se do kontaktu prokazatelně nedostávám. Jinak že prý neví. Co na tohle říct? Raději nic.

Ale jako udělali jsme jí radost, místo trčení u sena jsme vyrazili o patro výš, škubat trávu. A že prý těch teras je tam víc, tak ať ji ne... uhm...štveme a zavítáme i tam, úplně nahoru. No prostě jí se žádný chudáček koníček nezavděčí: navíc trubka zapomněla, že tam je od Huberta stále ještě zavřený vchod. Je blbá.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: