pondělí 16. dubna 2012

     Dvounozí jsou vtipní.
     Vyrazí pracovat, a než dojdou na místo činu, zničí si nářadí.

     A protože pomocná síla byla povolaná z daleka, pokusili se služka s Frostem o splnění úkolu po vzoru doby kamenné a že zasazené kůly dotlučou pouze tou kamennou částí palice, když se ta dřevěná trapně rozsypala.

     Nemusím snad dodávat, že jsme s Amíkem situaci velmi pečlivě monitorovali, a věčná škoda, že nemluvíme, protože jsme měli spoustu rad, z nichž ta první zněla „pusťte nás nahoru také! My vám rádi pomůžeme!“

     Jenomže služka je blbá a přáním a potřebám chudáčků koníčků zásadně nenaslouchá, natož aby je plnila.

     A tak jsme stáli za přepážkou, civěli a zírali, a pak jsme se vrátili zpátky dolů, že třeba už bude večeře.

     A večeře pak tedy byla. Akorát že nebylo žádné seno, protože majitelka Amíka nám ho včera všechno přenosila do žrací ohrádky, protože dnes ráno měl traktor vyvézt polovinu balíku. Akorát že traktor bohužel přijet nemohl, že prý až v pátek, a služce se představa, že bychom museli celou noc ukusovat rostoucí trávu, silně nelíbila, že prý tohle nám nemůže udělat. Načež pronesla hlasité „Amíku?“ a Amík, místo aby okamžitě vzal roha, když už měl sežráno, zůstal stát a to byla jeho chyba. Veliká chyba! Protože služka mu navlékla provizorní ohlávku a že se jde do stáje pro seno, a co ještě hůř, já zůstal zavřený ve žrací ohrádce spolu s večeří.

     A nemusím snad dodávat, jak jsem řval. Jak strašně moc jsem řval! A hrabal a ryl a oral, takže jestli služka měla radost, že v místě mého žraní roste tráva, tak se radovala předčasně. Ale za to může ona! To jí děsně dlouho trvalo dojít s Amíkem a Frostem do stáje a napytlovat seno. Málem jsem samotou a opuštěním umřel, protože těch patnáct minut stresu bylo naprosto frustrujících!

     A nadával jsem, když se vrátili a smáli se mi, jak hysterčím ve žrací ohrádce. A když mě pak služka vypustila, musel jsem vystřelit tryskem a řezat v blátě zatáčky, aby služka úpěla strachy, že tam nechám nohy nebo rovnou i podkovy.

     Je pěkně blbá.

     Ale sena přinesli hodně, to je fakt. Že prý soutěž, kdo víckrát kýchne, a Frost prohrál, což bylo vzhledem ke služčinu astmatu velmi vtipné. Chudák Amík!

     Váš chudáček koníček

16042012481
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: