úterý 17. dubna 2012

     Služka to s military evidentně myslí vážně.
     Bohužel!

     Protože veškeré překážky, které měla precizně rozmístěné na jízdárně, uklidila na stranu a vyrobila něco jakože obdélník. Něco jakože v tom smyslu, že šíře měla reálných 20m, abychom mohli pilovat „ze středu“ na skutečných mírách, zatímco délka byla hozená od oka /prý zhruba asi takhle/, odhadem 30-35 m, místo čtyřiceti.

     A co ještě hůř, služka si přinesla drezurní sedlo, a co úplně nejvíc nejhůř, tak i uzdečku, ve které v sobotu drezuru pojedu. Což v praxi znamenalo, že vyhrabala dírkovačku a přidělala na lícnicích dírky, aby prý až z fotek po soutěži nezjišťovala, že mi udidlo plandá, protože je na uzdečce rezerva minimálně čtyř dírek.

     Proč takové drastické změny?
     Mně totiž vůbec nevadilo, že si s ní můžu dělat, co chci, když je uzdečka volná. A stejně tak nechápu smysl podpínacího řemínku. Jak mám potom sakra utíkat tlaku udidla, když ho mám podepnuté?

     Prostě zrada vedle zrady. A jako odvařený jsem z toho fakt nebyl. Naštěstí Amík pracoval spolu se mnou, na jízdárně, vzala si ho Nikča a já vyfasoval na opracování Ivu. A i když jsem celou dobu pečlivě zkoušel, jestli „korektně zapnutá“ uzdečka nejde aspoň nějak ošidit, kladného výsledku jsem se bohužel nedočkal. Prostě to nešlo!

     A pak si na mě sedla služka. A mučila mě! A nutila mě na dlouhých stěnách chodit rovně, čemuž jsem se intenzivně bránil, protože já se prostě potřebuji vlnit, a její lekce „vyjíždíme rohy“ na mně zanechala psychické následky. Proč by se rohy sakra měly vyjíždět? Notabene doleva?
Taková blbost.

     Sice jsem zaklapnul, ale svá práva jsem si bránil i v podsazení, protože vyrukovat na mě s tak nesmyslnými požadavky fakt nebylo košer.

     A vyzkoušeli jsme si celou úlohu, kterou v sobotu pojedeme. Klasika, začíná se na levou ruku hned dvěma ze středu za sebou, a hned po druhém se dělá půlkruh, takže naprosto nejvíc děsně otravná vnější holeň, a co mě tedy extra nebaví, je prodloužení klusových kroků, protože přesně v těch místech bych nejraději z obdélníků vystřelil a kalupem zmizel v dáli.

     Ale nakonec jsme to jakž-takž dali a služka byla spokojená.

     Já ne. Já proti tomuhle zásadově protestuji!

     Váš chudáček koníček

P1450173

P1450165

P1450172
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: