pátek 20. dubna 2012

     Jedna nula pro rosničku a její předpovědi počasí.
     Sice zapršelo, ale nic tragického. Bohužel, protože na jízdárně to žádné vážnější stopy nezanechalo, a co ještě hůř, já tam musel. Naprosto nekompromisně. A přitom prosáklo několik zpráv, že by se ještě mohlo jít zaskákat, před zítřejšími závody, jakože military překážky ve výběhu!

     Jenomže všechno bylo jinak, protože jsem skončil jak jinak než na jízdárně. A navíc opět sám a opuštěn, protože ani dnes se Nikča neozvala a tak Amík zůstal na ocet, protože Iva nestíhala přijet ze školy a Míša pro změnu ve škole zůstala i přes víkend.

     A tak jsem hodil protest rovnou, v rádoby obdélníku. A protože úlohu trénujeme již plné tři dny, což je typický služčin model, když se jede na závody s drezurou, mám již veškeré protiútoky vychytané. A tak jsem milé služce cíleně a naprosto precizně snahu bojkotoval hned od prvního písmene a musím se pochválit, šlo mi to náramně. Umím excelentně utíkat zádí, když je nutné simulovat „rovně“ při „ze středu“, stejně jako mám vypilovanou ignoraci obou prvních rohů, a když pak služka zamíří k půlkruhu, zadkem utíkám jinam než předkem. Pak mě služka sice přistaví na pravou ruku, ale za druhým půlkruhem nastává „prodloužení klusových kroků“, kdy s radostí odskočím do cvalu, a i když mě trubka okamžitě zpacifikuje, má to stejně spočítané předem, protože nás čeká zase roh doleva.

     A rohy doleva se co?
     Ignorují. Notabene dva za sebou.

     Pak je docela psina s prvním cválacím kruhem, protože chci samozřejmě utéct, takže nejde o kruh, nýbrž o šišku, a cvik s popuštěním otěží v kroku naprosto nejvíc miluje služka, protože jakmile si otěže si znovu pobere, automaticky naskakuju do klusu, přestože do dalšího písmena mám jít krokem. Finální cval opět s kruhem 20m je neméně výborný, protože mám přejít do klusu v posledním písmeni na dlouhé stěně a hned vytočit roh a z něho hned na „ze středu“, takže jestli je ze dneška služka šedivá, tak nevím, jaká bude zítra. Nejspíš úplně bílá, nemlich stejně jako já!

     Ale dobře jí tak. Nemá vymýšlet krávoviny! Notabene když na mě žalovala manželce, že prý KATASTROFA, a jestli si její manželka myslí, že já se budu řídit heslem „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“, tak to ani omylem!

     Protože já ji varoval. Několikrát.

     Váš chudáček koníček

20042012490

20042012489
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: