středa 25. dubna 2012

     Další velmi stresující ráno.

     Já prostě odmítám žrát, pokud k tomu nebudu mít klid. A u bažantnice klid bohužel není, protože jakmile se já chystám snídat, všechno žere Finy. A když Amík utekl majitelce, že jako ani on žrát nebude, a už jsme se nenechali chytit ani jeden z nás, bylo po snídani definitivně.

     Tak doufám, že služku nenapadne spřádat jakékoliv plány typu „prostě žrát ráno budou, a basta“, protože ona pro naše hry fakt pochopení nemá. Jako majitelka Amíka zkoušela navrhnout, že bychom ráno třeba nemuseli dostávat vůbec nic, ale služka byla zásadně proti a že chodit se za námi bude minimálně dvakrát denně, už kvůli kontrole.

     Tak jako nic proti snídani, ale kdyby k ní bylo aspoň něco dobrého! Jakože mrkev, jabka nebo tak něco. Oves fajn, ale vojtěška a to ostatní je vopruz. Nebaví mě to.

     A neméně tak mě nebaví jízdárna, na kterou jsme samozřejmě museli, protože je trapná středa. K dovršení všeho jsem schytal lonž, protože Adélka je začátečník, a i když jsem snaživě předstíral, že nemám nejmenší tušení, co se vlastně po mně chce, ke kladnému výsledku jsem se nedopracoval. Služka je totiž perverzně zlá a absolutně nedbá na potřeby chudáčka koníčka!

     Mezi které lonž s dítětem v sedle samozřejmě nepatří.

     Ale tak přežili jsme. I následné přiježďování jsem přežil, protože služka striktně trvala na vyjíždění rohů, že prý si to musíme důkladně procvičovat, dokud máme na jízdárně jakože drezurní obdélník, protože co nevidět se začnou ze stáje přenášet překážky a pak už nebude místo.

     Už aby to bylo! Radši skákat, než tohle. A hořce jsem záviděl Amíkovi, který místo hloupého vyjíždění rohů s Ivou procvičoval pravidelnost tempa se skákáním malé překážky.

     Proč něco takového nemůžu dělat já?
     Tak jsem aspoň Ivu stáhnul z Amíka, když mě vedla nahoru k bažantnici. V půlce kopce, takže vypadala velmi nadšeně a neméně nadšeně mi poděkovala. Prostě jsem šikovný kluk!

     Váš chudáček koníček

25042012507
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: