pátek 4. května 2012

     Rosničky určitě fetují. Jinak si jejich předpovědi nedokážu logicky vysvětlit. Protože mělo být ještě víc hnusně než včera, včetně intenzivních dešťů a bouřek. A místo toho jaro jako vyšité, což nemělo za následek nic jiného, než že jsme byli podrobeni choutkám dvounohých.

     Tedy jak kdo!

     Naštěstí pro mě došlo ke komunikačnímu omylu, na kterém se kupodivu nepodílela služka. Na dnešek byla domluvena kolektivní jízdárna, především kvůli Ivě, aby si i ona konečně zaskákala na Amíkovi, protože čert ví, jak dlouho v květnu jízdárna bude k těmto účelům použitelná. Akorát že Míše z Ivina školního rozvrhu záhadným způsobem vypadl pátek, coby jediný den, kdy Iva mohla přijít, a tak když Iva se služkou dorazily ve smluvenou hodinu do stáje, měl již Amík s Míšou a majitelkou odpracováno.

     Což bylo velmi nebezpečné, protože služka pak samozřejmě zkoušela Ivě vnutit mě. A asi není třeba popisovat, jak šíleně hodně by se zrovna mně někam chtělo bez Amíka, takže to bylo docela dost napínavé.

     Ale naštěstí zvítězil zdravý rozum. Služka odvolala děti, které čekaly na jízdárně, že jezdit se bude o víkendu, a poté spolu s Ivou a mými dvěma kýbly a batohem plným nářadí vyrazily za námi k bažantnici, že prý brigádička, když už se ježdění vymknulo kontrole.

     A fakt že jo. Opravily přední plot u vchodu a poté postavily silami společnými lepší žrací ohrádku, aby v ní ani Amík nepanikařil, nanosily vodu do zásoby a především mě nakrmily bez trapných keců, protože tentokrát mi kýbl před čumákem držela Iva, nikoliv služka. A Iva se ukázala coby schopný a navíc velmi slušně vychovaný držič, protože během této velmi důležité činnosti nedržkovala a já se mohl v klidu a míru nažrat.

     Akorát tedy hmyz, ten už nabírá na intenzitě dost nepříjemně. Takže služka místo čumění a remcání mohla dojít utrhnout pár voňavých jasmínových větví a ovívat mě! Žíly by se jí rozhodně nezkrátily a aspoň by měla dobrý pocit z dobře vykonané práce.

   Váš chudáček koníček

P1450394
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:

Používá služka tohle? :) http://pr-asv.chmi.cz/aladin/index.php?r…all=on