pátek 11. května 2012

     Amík mi vydatně pomáhá s vytvářením dramat.
     Je hodnej, že se mnou drží basu.

     Ráno krmila Iva, narychlo povolaný záskok, a když pro nás musela dojít pod třešeň, tak už nám spílala. Jako co je špatného na tom jít jí naproti, až když je kousek od nás? To je přece naprosto normální a standardní postup.

     Snídaně o nic méně veselá, protože Amík se rozhodl, že zrovna dnes do žrací ohrádky nepůjde, takže tam pokaždé vlezl, vzápětí to přehodnotil, a než stihla Iva zavřít, vystřelil z ohrádky pryč. Akorát že Ivě nějak rychle praskly nervy, a když pak na něho houkla, ať okamžitě maže dovnitř a už jí víc nesere, tak raději vpochodoval dovnitř a udělal hodného kluka.

     Nicméně já dostal příležitost mít snídani rychleji sežranou než Amík, což je v historických tabulkách zcela ojedinělá událost, a tudíž mě opravdu mrzí, že si toho prakticky nikdo nevšiml (jakože gratulace, pytel mrkve a tak). Přitom snaha by se ocenit měla!

     A odpoledne trapná jízdárna. V nejhorším horku! Jenomže dvounozí dřív nemohli, stejně jako nemohli později, protože na večer rosničky varovaly před bouřkami, a tak jsme měli práci spojenou s ráchacími přestávkami v řece. Vtipné bylo, když Amík po první osvěžovací pauze usoudil, že už je padla a z řeky rovnou pochodoval do stáje, s bezmocným dítětem v sedle. Akorát že ona tam byla služka coby dozor (hnusná funkce), takže daleko nedošel a na jízdárnu jsme bohužel museli zpátky.

     Dozor služka dneska nejezdil, protože mě přihrála Ivě (nepochopitelným lákadlem je moje drezurní sedlo) a Amíka nafasovala Kibicka, která stresovala víc než já u pštrosů. A že ho nemůže dostat pod sebe, což v pařáku nebylo ničím neobvyklé, ale nakonec se jí podařilo ho posbírat a zabral jí i hřbetem. A dokonce se nechala Ivou vyhecovat k přeskákání gymnastické řady, což Amík přijal s povděkem, protože cokoliv bylo lepší než muset pilovat přechody, kruhy a další pakárny.

     A že prý mnohem lepší Amík, než býval. Služka tvrdí, že je to hlavně díky tomu, že na něm nejezdí začátečníci, protože jejich rušení opravdu rád neměl.

     Já skákat nemusel. Což bylo dobře, dneska nebyl den pro práci. A dal jsem to najevo při večeři, kdy jsem trhnul světový rekord v délce žraní a kdy ze mě Kibicku trefoval šlak.

     Prostě jsem kreativní.

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

Re:Amík

13.05.2012 13:31:4913.05.2012 13:31:49 kibickakibicka ---.217.broadband10.iol.cz

Kibicka tvrdí to samý,co služka..:)Amon vypadá,že mu jízdárna nevadí,což je pokrok jako blázen...:)Spokojenost veliká a všechna čest.:)Jak jsem se z toho nervila,byl naprosto v pohodě....

odpovědětodpovědět Gravatar

Re:Amík

13.05.2012 13:32:1913.05.2012 13:32:19 kibickakibicka ---.217.broadband10.iol.cz

Kibicka tvrdí to samý,co služka..:)Amon vypadá,že mu jízdárna nevadí,což je pokrok jako blázen...:)Spokojenost veliká a všechna čest.:)Jak jsem se z toho nervila,byl naprosto v pohodě....