sobota 19. května 2012

     Celý den bez služky.
     Jakože úplně!

     Ale zase bylo velmi milé, že když ráno Míša s majitelkou Amíka přišly pro Amíka, tak že mě nenechaly na pastvině, v pozici „sám a opuštěn“. Směl jsem jít s nimi a být svědkem nejnovějšího Amíkova extempore, kdy Amík usoudil, že už dlouho nikomu neutekl, a když se na něho Míša pokusila vyskočit, vzal jí roha. A veselo bylo, jako na starém bělidle, akorát že já se honičky bohužel účastnit nemohl, byť bych velice rád.

     Ale tak aspoň že jsem nemusel pod sedlo. Sice trčet ve stáji hodinu bez společnosti je vopruz, ale pořád lepší, než muset pracovat. Naservírovaná snídaně byla vtipná, protože jsem ji samozřejmě celou nesežral (proč bych to také dělal, že ano?), a když se mi vrátil Amík, byl jsem nejšťastnější na světě.

     A pak nastala fáze dne, která byla nejvíc vtipná.

     Služka sice avizovala, že v sobotu je pryč a že k mání určitě nebude, ale jelikož nezdůraznila, že se to vztahuje i na Amíka, čekal Amík na večeři marně, protože nikdo nepřišel. Iva byla v práci, Míša přesnou instrukci neobdržela a majitelka Amíka automaticky počítala s tím, že nakrmí služka.

     Leč žádná služka nedorazila. Hurá! Žádná večeře. Naprosto úžasná sobota!

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: