úterý 22. května 2012

     A nebudeme.
     A nebudeme dobrovolně chodit do stáje přes Dolík.
     A proč?
     Protože tam žerou Finy i Amíky. A možná i služky, akorát že ona si to stále neuvědomuje.

     A tak když pro nás odpoledne přišla a vlekla nás ke stáji, bránili jsme se, a to synchronizovaně. A že do Dolíku nejdeme, a že se všeho bojíme, a když vytáhla dopředu jednoho, druhý ihned začal couvat, prostě jsme byli naprosto dokonalí. Projít kolem stáda jsme prošli relativně v pohodě, akorát já jsem musel dupnout a převálcovat služku, protože z houští vyletěl extrémně nebezpečný ptáček. A jakmile jsme se přiblížili k hřišti, tak konec.

     A že nejdeme.

     A otáčeli jsme se a chtěli jsme se do sebe zamotat, jenomže služka je v tomhle směru relativně zkušená, takže nás po vysilujícím boji zpacifikovala a donutila kolem hřiště projít. A co čert nechtěl, vedle cesty se válely nařezané pruty, a co nenapadlo služku? Jeden z nich popadla, a od té chvíle jsme šli ke stáji tak rychle, že nám nestíhala a musela poklusávat.

     Je sprostá, zlá a brutální!

     Ve stáji mi samozřejmě trápila obě zadní chudinky nožičky, jak hřebíkovou, tak i šlicovou. A na obou shledala stupeň zhoršení nula, takže jsem musel na lonž, ukázat, jestli bolí či nebolí. A tohle byl pro služku docela oříšek, protože pokud máte bebí v obou zadních nožičkách, tak nemůžete viditelně na jednu z nich kulhat, stejně jako služka nemůže pro ověření kopytního abscesu zaparkovat chudáčka koníčka do řeky, když má na jiné nožičce šlic.

     Tak jsem ji nechal, ať se na mě podívá, v kroku i klusu, a po deseti minutách trapného šaškování jsem směl jít zpátky do stáje, porvat se s večeří. A také čekat na Amíka, se kterým Iva vyrazila vyšplhat kopec, ale toho jsem se nedočkal, protože služka pak se mnou šla na pastvinu, a když mě tam vypustila a já volal a utíkal zjistit, jestli Amík třeba náhodou není pod stromem, smála se mi.

     Je blbá.

     Váš chudáček koníček

P1450594
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: