čtvrtek 24. května 2012

     Volno.

     Což je plně v pořádku, protože dva dny před závody má být volno. A klidně bychom volna snesli víc, kdyby nám ho ovšem bylo dopřáno, ale to by se nad sebou služka musela zamyslet. Jakože pořádně!

     Ale zpátky k její odpolední náplni. Trubka se totiž rozhodla, že dnešek je ideálním dnem k obejití ohrady a likvidace všeho, co narušuje tok elektrických impulzů, což je tráva, kopřivy a trní. A tak sebrala batoh, velmi rozumně si elektriku vypnula (ne jako posledně), a postupovala krok po kroku, s dotahováním lanka a odstraňováním nechtěného porostu.

     Že se blíží k nám, jsme poznali díky sérii kýchání a nadávání, protože traviny už zvesela kvetou a ze služky se nám postupně stává slzící a soplící zombie. A když vyplašila divokého králíka a dorazila k nám, usoudili jsme, že čas na večeři nastal a že tedy jdeme dolů, k napajedlu.

     A tam jsme jako pitomci čekali dalších půl hodiny, protože služka nikde. Služka místo aby zahodila batoh a pospíchala nám nasypat večeři, si dodělala inspekci ohrady, a vůbec, ale opravdu vůbec ji netankovalo, že jsme z toho zmatení a rozčarovaní!

     Je fakt blbá.

     Ale tak nakonec přišla. Amíka šoupla do ohrádky a mně dvakrát hlasitě řekla, že jestli do toho kýble budu kopat, že mě kopne také. Což byla samozřejmě planá lež, protože jsem do něj kopl prakticky ihned a ona místo toho sebrala vědra a začala nosit vodu.

     S vodou to také bylo drama, protože po večeři jsme oba stáli nad vadou a čekali, až tam služka nalije vodu čerstvou, zatímco ona pro změnu čekala, až dopijeme tu teplou. A nejspíš bychom tam stáli dodnes, kdyby na ni nelétaly naše mouchy, takže nakonec vyměkla a vodu vyměnila.

     Ale jako je to s ní čím dál horší. Vůbec se mi její chování nelíbí. Hlavně způsob, jakým mi kontroluje bebí na zadní chudince nožičce, za to bych ji nechal z fleku zavřít.

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: