pátek 8. června 2012

     Zrada!
     A to ze strany počasí. Jak je možné, že když tolikrát zapršelo, že je jízdárna pořád ještě sjízdná?

     Přece není normální, aby byla použitelná již čtvrtý měsíc v kuse! Něco je špatně. Něco je hodně špatně, a to není dobré.

     Každopádně jsme na ni museli, a to i když mezi druhou a třetí hodinou odpolední zahalil oblohu temný mrak, nemálo připomínající Mordor, a hodil na nás dvouminutové kroupy s obřími kapkami deště. Akorát že my zrovna neměli čas přívalovou blesk přeháňku řešit, protože Amík si zrovna hrál s Ivou, a to oblíbenou hru „sáhni na mě a já po tobě skočím.“ To je tak, když služka v naší ohradě načape neznámou slečnu a ne úplně diplomaticky se jí zeptá, jestli viděla ten plot, který podlezla. A v momentě, kdy přítel slečny začne neméně ironicky držkovat „tak sorry za pošlapanou trávu“, služka vyhodí hlášení, že tráva slečny nežere, ale hnědej kůň že to občas udělá a to bez varování.

     A tak to Amík udělal. Dneska. Akorát že na Ivu. Iva netušila, že tohle prostě k Amíkovi patří, jen s rozdílem, že tyhle excesy Amík obvykle směruje na služku, a brala si to velmi osobně, takže se o lapení Amíka snažila hodinu čistého času, než jí služka a vlající sopel přišli pomoci. A dorazila i Míša, takže jsme ke stáji šli s Ivou a Míšou, zatímco služka se soplem se vydali přes Dolík, aby prý nechcípla v trávě, a na rozdíl od nás zmokla na kůži, protože cestu měla delší.

     Bohužel přeháňka se fakt přehnala a jízdárna nás neminula. Nejdříve děti, posléze Iva s Míšou, a protože holkám se chtělo skákat a povrch jízdárny byl korektní, tak jsme skákali. Amík kupodivu podával velmi solidní výkony, přestože počasí mu dnes vyloženě nesedlo, což dal několikrát netaktně najevo, a mně se, a to přiznávám na rovinu, makat v dusnu nechtělo. Služka viděla, že nemám ajfr, takže mě nechala zaklusat po asfaltu, aby si ověřila, jestli třeba nekulhám nebo tak něco, ale mně se nechtělo jakože celkově. Takže jsme si skočili gymnastickou řadu, pár kolmáků, oxer s bubákem a pak šup zpátky do stáje.

     A dostali jsme cukr z Vysočiny. Konečně!

     Váš chudáček koníček

09062012609
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: