pátek 15. června 2012

     Jak jako bez snídaně?
     Jak jako snídaně až místo oběda?
     Dvounozí už fakt neví, co by. Mají roupy. Na jejich místě bych si šel vyklusat horu, aby vybili nadbytečnou energii a nám dali pokoj.

     Místo majitelky Amíka se snídaněmi se objevily služka s Ivou a to krátce před polednem. Naprosto brutálně nás odervaly od pastvy, a že se jde do stáje, čekat na kováře. Služka vzhledem k počasí (už přes týden prší) nechce nic riskovat, co se týče zítřejších závodů, a že mi nechá nabít do podkov hřebíky s většími hlavičkami, abych měl do trávy vzorek, když už do podkov nejdou našroubovat ozuby. A tak se kvůli mně volalo kovářovi, akorát že kovář si doma zapomněl mobil, takže se mu služka nemohla připomenout.

     A tak s Ivou čekaly naslepo, přes tři hodiny. A světe div se, kovář opravdu dorazil. Dostal jsem do každé podkovy čtyři nové hřebíky, Amík absolvoval ostrouhání, protože mu konečně začala rohovina odrůstat rychleji a služčina tupá rašple už neodvádí tak dobrý výsledek, jaký je třeba, a ještě si všichni krásně popovídali, takže jsme v chládku stáje čekali další hodinu.

     Což bylo prima, protože venku bylo dusno a vedro, jakože hnusno.

     Ale na jízdárnu jsme museli. S Amíkem si Iva potřebovala zaskákat, kvůli zítřku, a já jsem odvozil Natálku, aby si na mě posléze sedla služka a že si také skočíme, akorát že terén po přívalových deštích nic moc, ze všech překážek jsou korektně použitelné pouze tři (korektně pro mě malého chudáčka koníčka, který by neměl chodit hlubokým).

     Služka kontaktovala pořadatele závodů, jak to s povrchem vypadá, aby to po dešťových přeháňkách nebylo hluboké, a že prý se nemusí obávat, že hluboko určitě nebude.

     Takže asi fakt pojedeme. Tak aspoň že nemusím sám, protože sám by to byl šílený vopruz. A spát jsme šli normálně na pastvinu, protože na služčinu zahrádku majitelka Amíka nechala naházet bordel ze střechy a pozemek je tudíž nepoužitelný, z čehož služka vyloženě kvete, protože už to trvá tři týdny. Služka si zahrádku pronajala právě kvůli závodům, aby se svou báječnou a skvělou alergií nemusela ráno před závody absolvovat vycházku vysokou kvetoucí trávou, eventuálně abych měl kde parkovat, kdybych dostal od veta nařízený kontrolovaný pohyb. Jenomže majitelka Amíka má služčiny potřeby na háku, takže ze zahrádky je skládka, a tudíž bych si já něco mohl udělat, abych jakože dlouho marodil a služce by vzniknul zatraceně „malinkatej“ problém, protože by mě neměla kde uskladnit.

     Ještě to důkladně zvážím.

     Váš chudáček koníček

15062012684

P1450714
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: