čtvrtek 21. června 2012

     Vzácná návštěva, dneska.
     Trenérka nás poctila! Jak prohlásila služka, přišla prý zkontrolovat, co všechno po jejím odchodu stihla služka zkurvit.

     Naštěstí se mě její blízká přítomnost nedotkla, protože já byl plně chráněn předzávodním volnem. Velká výhoda čtvrtků chudáčka koníčka!

     Horší to měl Amík. Jako podezření jsme pojali ihned, protože slyšet služku, jak se hlasitě těší na jízdárnu, nás varovalo dostatečně, a když vyšlo najevo, co služka vymyslela za ďábelský plán, nestačili jsme se divit, oba dva.

     Blížící se sobotní závody totiž jako kdyby nás varovaly, ať nikam radši nejezdíme (s čímž samozřejmě plně souhlasíme, protože existují mnohem zábavnější činnosti). Kromě faktu, že Iva jet nemůže, protože musí být v práci, služka řešila i Míšu, která by si s Amíkem měla alespoň jednou zaskákat a která je na týdenní praxi u Váňů. A tak sestavila bojový plán, že si Míšu z praxe na dvě hodiny vypůjčíme a spojíme to s trenérkou, která před dvěma týdny projevila přání si po dlouhé době znovu zaskákat. A co čert nechtěl, vešlo se to do dne, kdy si nás chtěla trenérka půjčit na rozlučku předškoláků s mateřskou školkou (kde dětičky vozíme každý rok).  

     Ještěže aspoň tu jízdárnu odnesl pouze Amík! Protože já směl zůstat ve stáji a bryndat řepu, kterou mi služka nasypala před nos, s rozkazem „žer“. No celý nakřivo, když šel Amík pryč!

     A všichni byli zvědaví, co trenérka na Amíka řekne, respektive do jaké míry bude zděšena výsledky služčina rádoby tréninku. Nejdříve jezdila a skákala Iva, po ní Míša, již na vyšších skocích, a poslední do sedla usedla sama trenérka, natěšená jako malé dítě. Sice kdovíjak dlouho Amíka netrápila, protože přetahovat hodinu by vůči němu nebylo košer, ale výsledný verdikt vyzněl velmi příjemně, neboť jsme coby kolektiv byli pochváleni za dobře odváděnou práci.

     Což je obrovská motivace, protože všichni do jednoho čekali nemlich stejné zděšení, jaké nastalo vloni na podzim, když trenérka po měsíci a půl na Amíka usedla a regulérně se zhrozila, jak ovladatelností, tak šmajdáním.

     Takže pro služku obrovská úleva a rovněž možnost trenérku napomenout za dlouhé otěže.

     A pak hurá do školky, kde na nás kromě dětiček čekalo i suché pečivo a mrkev s jablíčky. Služka nás poté opustila, že prý si jde cuchat nervy do autoškoly, a na pastvinu jsme po dlouhé době šli se Štěpánkou a Nikčou. A byla to právě služka, která nás ještě ve stáji velmi důrazně varovala, že jestli holkám v Dolíku spácháme jakékoliv harakiri, že nás sežere zaživa.

     No to bych ji chtěl vidět!

     Váš chudáček koníček

P1450861

P1450882

P1450892
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: