středa 27. června 2012

     Vysoká Libyně nejspíš padne.
     Služka usoudila, že z tropických veder by Amík zrovna nadšený nebyl, a že startovat jeho HS v takovém počasí by byl spíš vopruz, než sbírání zkušeností.

     Budiž, tohle zní logicky, a je to vůči Amíkovi velmi milé.

     Ale kam se sakra poděla poznámka o bílém chudáčkovi koníčkovi? Kterému by také určitě hrozně moc vadilo vedro? No?

     Jestli já nemám těžkej život, tak už fakt nevím. Ale důležité je, že do Libyně se nejspíš nepojede, tedy pokud počasí nevyrukuje s rapidní změnou typu „patnáct nad nulou a vlhko“, protože pak by nás nejspíš od účasti nic nezachránilo (vyjma urvané nohy, nebo tak něčeho).

     Ve středu jak jinak než jízdárna. Přiběhla pro nás Iva, zpacifikovala nás, sedla na mě a museli jsme do stáje, a to bez bordelu v Dolíku, což je do nebe volající drzost. Protože v Dolíku se na houpačce houpala malá Sabinka, a nemusím snad dodávat, jak strašně moc holčičky na houpačce žerou Finy! Ve stáji se na mě vrhla Adélka s kartáčem a hřbílkem, po ní dorazila i Anetka a poslední služka, jak jinak.

     A pak už jen práce. Zahřívací kolo s holčičkami za hřbetu, což bylo prima, protože jsme se vůbec nepředřeli, ani na otěži jsme jít nemuseli, a pak si bohužel sedly služka s Ivou. A tentokrát to služka s přiježďováním myslela smrtelně vážně, takže jsem odboj a návrhy „co třeba jít domů, když je dneska tak moc teplo?“ zabalil a spolupracoval jsem. A spolupracoval jsem natolik snaživě, že ze mě byla zase dojatá, protože jsem vyklenul a ve shromáždění jsem nacválával z kroku, na obě nohy. Akorát tedy skákat se mi pak moc nechtělo. Sice jsem několik překážek přeletěl, ale zrovna odvařený jsem z toho nebyl, a chvála Stvořiteli, služka mě nechala na pokoji.

     Amík skákal víc než já, protože blázen Iva si naporoučela skoky bez třmenů, ze kterých se pozvolna přešlo na klasiku (se třmeny). A velká spokojenost, oboustranná, protože na rozdíl od soboty byl Amík velmi příjemný, stejně jako v neděli pod Míšou.

      Takže by dvounozí mohli zapojit mozkové závity a uznat, že závody by se měly z práce zcela vypustit, a stejně tak by nebylo od věci se postupně zbavit i jízdárny.

     A pak už všechno bude úplně nejvíc!

     Váš chudáček koníček

P1450962
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: