pondělí 2. července 2012

     Služka.
     No fakt že jo, byla to ona. Že se vůbec obtěžovala, po dvou dnech dorazit!

     A přišla za námi do stáje, kde už jsme s Amíkem byli, protože nás Míša s Nikčou přivedly. Míša po posledním Amíkově extempore, kdy v Dolíku předvedl excelentní one-horse-show, odmítla nechat se vláčet dvěma naprosto nejvíc vyděšenými a na pokraji duševního zhroucení vystresovanými chudáčky koníčky, a povolala si posilu, v podobě Nikči, a právě ona tím pádem vyhrála ježdění. 

     A proč?

     Protože po včerejší bouři, která srovnala se zemí půl republiky a vyplavila tu druhou půlku, je jízdárna ve stavu „off“. Hurá!

       Majitelku Amíka zpráva nepotěšila, protože ona takové "maličkosti", jakými je zrovna třeba k práci optimální povrch, neřeší, a když služka vyrukovala s nápadem, že by Míša s Nikčou mohly s námi ven, souhlasila.

      Znovu hurá! A ještě jednou hurá!

      Protože holky se venku cválat nebojí, takže jsme se příjemně zahřáli a posléze i vyběhali, což nemělo chybu, zatímco služka s Frostem sekali trávu pod ohradníkem, abychom mohli být přestěhováni na zimní pastvinu. Tedy ne hned, protože po včerejší bouři bude vody dostatek nejen ve vaně, ale i ve studánce, a o zásobě v kanystrech nemluvě, protože služka s Ivou a Frostem nahoru k bažantnici aktivně vyvezli skoro dvě stě litrů.

     Ale tak všichni jsme to stihli, před bouřkou. Jak posekat plevel a kopřivy, tak se vrátit do stáje, kde jsem se zachoval naprosto nedůstojně a vyžral jsem večeři rychleji než Amík. A pak honem na pastvinu, protože už půl hodiny hřmělo, a to, co posléze nastalo, nemá v terminologii bouřek adekvátní přirovnání, protože to hraničilo s koncem světa. A jestliže jízdárna byla před bouřkou vyplavená, tak nelze s určitostí odhadnout, jaká bude po ní, protože z nebe se lily galony vody rychlostí světla, a blesky měly takovou diskotéku, že i večer bylo vidět jako za dne.

     Prostě když se daří, tak se daří.
     Od jízdárny máme na delší dobu absolutní pokoj, a to se cení!

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: