úterý 3. července 2012

     Zase bez služky.

     Čúza dala opět přednost filmovému festivalu, což si samozřejmě píšu mezi hříchy a což jí bude v brzké době naúčtováno. Protože tohle se prostě a jednoduše chudáčkům koníčkům nedělá!

     Hlavně udávat mě. Tedy ne ve smyslu bonzovat, protože v mém případě ani není na co žalovat, protože jsem hodný a šikovný kluk. Ale udávat mě cizím, to už od ní odporné je! Ona sice Míša není až tak úplně cizí, protože Míša je naše, ale Míša přece miluje Amíka, z čehož vyplývá, že já bych dnes měl mít volno a nikam pod sedlo nemuset jít. 

      Jenomže to by trubka služka musela uvažovat něčím jiným, než kolenem. Anebo se aspoň snažit být na mě hodná a milá, a ne mi shánět náhradní práci, když je pro ní důležitější kino a chlast.

     Ale zase faktem je, že jít ven spolu s Amíkem je prima. O jízdárně dvounozí ani nespekulovali, protože na té by se dnes daly pouštět lodičky, jaká jsou na ní krásná jezera a říčky a další různorodé nově vzniklé toky. A hlavně jsme byli po včerejšku utahaní, protože po vydatném přídělu cválání jsme hodně energie vyčerpali i v bouřce, takže ani Amík nedělal bordel, a majitelka si troufla i na svižnější tempa, než je krok či pomalý klus.

     Takže jsme si v klidu vyklusali lípu, protože ta po noční bouři tvrdá rozhodně nebyla, a pak hurá do stáje, na večeři.

     A radši ani nechci vědět, co děsivého mi na zítřek vymyslí služka. Blbá je na to dost.

     Váš chudáček koníček 
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: