čtvrtek 5. července 2012

     Zrada.
     Služka přijela, asi na kontrolu.
     A zhostila se jí důkladně, což bylo samozřejmě naprosto zbytečné, protože my se tady bez ní úplně krásně obejdeme! A ne, že ne. Ona si prostě pořád musí něco dokazovat, protože je blbá.

     Ale tak aspoň že s ní dorazil Frost, protože kde bývá Frost, tam nechybí mrkev. A když nás vedli dolů, tak jsem Frosta školil, aby na druhém konci vodítka šel přesně tak, jak jsem potřeboval já. Služka se totiž věnovala Amíkovi, který mlátil hlavou víc než normálně, a hlasitě zkoumala, jestli ho v dusnu a parnu vůbec brát pod sedlo, aby to prý pro jeho HS nebylo trápení, když nemůžeme na jízdárnu (jízdárna má výhodu řeky, do které se během práce chodíme chladit, což Amíkovi dělá dobře).

     Co kdyby třeba aspoň jednou řešila, co nedělá dobře mně?
     Jako třeba chodit pod sedlo bez Amíka? To je mnohem horší stres, než spouštěče HS, přece.

     Každopádně Amík to vymyslel precizně, protože fakt nikam nemusel a zůstal si hovět ve stáji, zatímco na mě se vrhly Natálka s Anetkou a pokusily se ze mě vydřít špínu, přestože jí po bouřkách a deštích na sobě moc nemám. A hlavně bych měl urychleně začít línat, do zimní srsti, protože srpen se nezadržitelně blíží.

     Klusání po obvodu louky byla nuda, ale uběhlo to rychle. Služka každý můj krok bedlivě monitorovala, přičemž nezapomněla zdůrazňovat, že jestli dětem spáchám jakoukoliv prasárnu, že si na mě okamžitě sedne ona. A jako to jsem fakt riskovat nehodlal, takže jsem si těch dvacet minut vzorně odklusal a nevzrušovaly mě ani lopuchy, přestože ty žerou Finy úplně automaticky. Ono taky dělat bordel v odpoledním pařáku nic moc požitek, tak aspoň že jsem se mohl střídavě pohybovat ve stínu.

     A pak do stáje. Konečně! 

     A když jsme se bouřlivě a hlasitě vítali s Amíkem, měl z toho Frost Vánoce, zatímco služka utrousila něco o buznách. Je blbá. 

     A schválně jsem žral pomalu, abych zvýhodnil bouřku, která se blížila, ale bohužel to neklaplo. Hřmít sice hřmělo, ale slejvák se spustil až v momentě, kdy jsme se zrovna váleli v trávě a dvounozí právě usedali do auta. Což není fér!

     Váš chudáček koníček

P1460081

P1460065
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: