pondělí 9. července 2012

     V hloubi své bílé duše jsem doufal, že služka třeba zase odjede, ale bohužel. Film festival skončil a spolu s ním i moje bezslužkové prázdniny.

     Takže pro nás přišla, odpoledne v obvyklou dobu, a spolu s ní i Natálka. První čtvrthodinu služka věnovala vaně, kterou bylo potřeba vyčistit, a vodu z ní přefiltrovat, akorát že jí to děsně dlouho trvalo, takže pro nás vyslala Natálku.

     A nemusím asi dodávat, co jsme provedli, když se Natálka pokusila Amíkovi navléknout ohlávku, protože nechytit šanci za pačesy, když se jedná o potencionální honičku s bezmocným dvounožcem, by byl koníčkovský hřích.

     A tak jsme běhali. A skákali po sobě a vyhazovali zadkem a kousali se. A mávali Natálce kopyty pokaždé, když se k nám přiblížila, prostě výborná zábava. Chuděra párkrát zkusila přiblížit se ke mně, ale bez šance, protože já bych si možnost odskočit z místa a prdět a kozlovat upřít nenechal, a když bylo jasné, že se k nám na dosah dostat nedá, tak nás snaživě zahnala dolů, jakože k vaně. Což byla dost podlá akce, protože tam byla služka, a když viděla, jakou rychlostí jsme se přiřítili a co všechno v rámci cvalu stíháme dělat a ještě že s sebou nemáme vůbec žádné Natálky, tak bylo definitivně po legraci.

     Vynadala nám pěkně sprostě, protože Amík měl drobnou ranku na spěnce a já rozepnuté zvony, a když si šla pro Amíka, tak raději ani nehnul brvou, aby ještě nějakou neschytal.

     Fakt nemá smysl pro humor, trubka.

     Ve stáji se na mě vrhly děti, a že jdeme klusat, na louky, protože jízdárna je stále ještě kaput, po přívalových deštích. Tak jako zkoušel jsem vyjednávat, ale bystře jsem pochopil, že čím rychleji budu mít odklusáno, tím dříve se vrátíme domů. Za Amíkem, protože Amíka služka svedla kvůli večeři, aby se v klidu nažral doma spolu se mnou.

     A tak jsem klusal. Jako klusák dostihový. Nejdřív s Natálkou, posléze s Adélkou, která se trošku bála, a tak její klusání doprovázelo obligátní PŠŠŠŠŠŠŠŠT, vůči kterému jsem byl samozřejmě hluchý. Ale na svou obranu bych rád dodal, že jsem se fakt choval velmi slušně. Ono to ani jinak nešlo, protože ve vchodu louky stála služka a mířila na mě svým zlým okem, takže cokoliv zkoušet bylo naprosto zbytečné.

     A pak návrat, konečně. Akorát že ve stáji nikdo nebyl, což byla pekelná zrada, protože s Amíkem mezitím odešla Míša, nejspíš na vycházku. A to jsem málem nerozdýchal, protože jsem neměl na koho řvát jako buzna, a hlavně jsem nestíhal cintat večeři do vody či žlabu na trávu, protože monitorovat dvůr bylo důležitější.

     A hlavně žádný Amík během mé večeře nepřišel. A když mě pak služka vypustila na pastvině, řval jsem jako kráva a odpovídal mi pouze Sevík.

     Mám fakt těžký život.

     Váš chudáček koníček

P1460119

P1460128
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: