středa 11. července 2012

     Někdy je fajn mít nové podkovy na předtím mírně přerostlých kopytech.
     Protože pak stačí jít bezprostředně po překování jako po jehlách a služka vyměkne, jakože úplně totálně, jak kdyby mi chudinky nožičky po změně úhlu měly odumřít a upadnout.

     Teď ještě aby to samé pochopila nejen ohledně volna, které mě tím pádem dneska neminulo, ale i závodů, které se konají v pondělí. Naštěstí v pondělí, protože v pracovní den je naděje naprosto minimální, co se týče přepravy, a když k tomu připočtu mou do nebe volající ubohost, tak bych nikam jet nemusel.

     I když dnes už jsem chodil normálně, ale to služce neříkejte. Ačkoliv ona pár poznámek utrousila, protože když pro nás přišla úplně nahoru, kde jsme se pásli, tak jsem to byl já, kdo si vesele vyhodil zadkem a hurá za ní, samozřejmě cvalem a s brzdnou dráhou „sliding stop hadr“. Nadávala, docela dost, protože ona nesnáší, když se pošťuchujeme těsně za jejími zády, a tak neustále zastavovala a hlídala, jestli dodržujeme její osobní zónu, jakože aby nás načapala. Ale marná to snaha, já kráčel přesně tak, abych byl z obliga, a že ji pak přišlápnul Amík, který mě drze podjel zleva skrz trní, už fakt není můj problém.

     Večeře výborná. Jednu žrací ohrádku už jsme totiž stihli bourat, a protože majitelku Amíka nenapadne defekty hlásit, neměla s sebou služka žádné adekvátní nářadí, tudíž Amík musel žrát venku a já vevnitř. A vevnitř žrací ohrádky všechno žralo Finy, takže se konalo kolektivní žraní všeho možného, spojené s mými obrannými čísly, a nemusím asi dodávat, že vynadáno jsem dostal jenom já, zatímco bubáci z toho vyvázli bez pokárání.

     Služka se nám věnovala jen chvilku. Zkoušela testovat má kopyta, jestli po okování prohřívají, jenomže na sluníčku mi hřálo úplně všechno, takže smůla. A pak nosila vodu do zásoby, když už přívalové deště minulého týdne doplnily studánku, a rovnou obešla i ohradu, aby nahoře zjistila, že srnčí vytrhlo spodní drát a že ona musí nejdřív zpátky dolů, aby ohradník vypnula.

     Je blbá, ale to už jsem tady myslím psal.

     Ale tak aspoň že nás už s ničím neotravovala. Po večeři jsme se utíkali napít, což bylo nutné spáchat v plném trysku, protože z prudkého kopce do zatáček je nutné utíkat tak, aby z toho byla minimálně zlomená noha. Anebo utržená podkova, protože Amík zásadně prchá v mém zadku a snaží se mi na ně dupnout.

     Prostě jsme šikovní kluci.

     Váš chudáček koníček

P1460146
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: