pondělí 23. července 2012

     Naděje umírá poslední, což občas platí i u chudáčků koníčků.
     Ale zrovna dneska sakra umřela fakt dost pozdě. A přitom to vypadalo tak hodně moc nadějně!

     Služce se trošku vymknula z pracek doprava, a protože házet povinnosti znovu na Ivu se jí nechtělo, tak ježdění s dětmi přesunula na „asi zítra“. Což naprosto noblesně zavánělo volnem, takovým tím nádherným pondělním, protože v pondělí moc často volno nebývá, většinou jen když jsou v sobotu závody.

     Ale prostě osud nás nemá rád. Tedy vlastně mě! Amíka si sice rezervovala jeho majitelka, ale nebylo žádného dobrovolníka, který by jí ho přivedl domů, a tak Amík dnes zůstal na ocet. Šťastný to jedinec!

     Protože mně přijela služka, a to se sedlem a ostatními cajky, nezbytnými k týrání chudáčka koníčka. Nechala se s tím vším vyvézt až k bažantnici, protože už bylo fakt pozdě, a to se mi stalo osudným. Protože touhle dobou už býváme po večeři, a jakmile jsem uslyšel její hlas, okamžitě jsem za ní utíkal, neboť jsem se naivně domníval, že nám nese baštu.

     A ono houby. Já ji přivítal radostí, ona mě sedlem, a i když na mě byla milá, nic to na jejím podrazu neměnilo. Poté přiběhl i Amík, který stanovisko „radši zůstanu nahoře“ přehodnotil, a zkoušel služku šacovat, jakože kde má sakra jeho večeři. A byl velmi netrpělivý, takže vyhrabával kopytem Taxis, a služka ho musela nakonec usměrnit, protože v jeho přítomnosti se voda ve vaně vyměnit nedala.

     A já pak musel ven. Jako budiž, protože mě čekaly louky, cválání a klusání v již snesitelném počasí, protože sluníčko mezitím zapadlo a tak akorát se ochladilo. Ale prostě chápete mé bílé trauma, protože osamocení prostě depresivní je. A to i během cvalových fází, kdy jsem navíc v roli „sám a opuštěn“ musel zastávat funkci šéfa skupiny, a když jsem se služkou odskočil do strany, protože vpravo cosi žralo Finy, málem ze sedla vystoupila.

     Je blbá.
     Kdyby zůstala doma a nevymýšlela ptákoviny, nic takového by se jí přihodit nemohlo!

     Váš chudáček koníček

P1460372
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: