středa 25. července 2012

     Drama.
     Prostě drama.

     V úvodu jsem nucen zdůraznit, že vše, co o mně v posledních hodinách pronesla služka, jsou nepravdivá a nepodložená (tedy téměř lživá) obvinění, která se vůbec nezakládají na pravdě, protože to všechno samozřejmě bylo úplně jinak.

     Předně fakt, že do stáje jsem musel jít sám (jakože bez Amíka). Tedy trauma, okořeněné faktem, že místo aby mě trubka hned osedlala, nechala mě ve stáji půl hodiny čekat, protože si nutně potřebovala shrabat a uklidit seno.

     Že nakonec nespadla ani kapka, asi není třeba dodávat, seno by tak jako tak nezmoklo.

     Mezitím přišel Amík s Míšou, z čehož jsem se nemálo radoval, a o to víc mi sklaplo, když jsme do terénu vyrazili coby první a k dovršení všeho SAMI, tedy bez Amíka.

     A to jsem fakt nerozdýchal. Takže od první louky série pokusů „tady to žere Finy, takže Fin okamžitě MUSÍ zpátky za Amíkem“, vůči kterým byla služka hluchá, slepá a blbá, a když jsem se jí zasekl milimetr nad vodní hladinou a intenzivně jsem přemýšlel, jestli tedy umím do řeky šlápnout anebo radši neumím, pronesla cosi ve smyslu, že její trpělivost v žádném případě není bezbřehá, a že jestli hodlám v podobném duchu pokračovat, že bez váhání využije domácího násilí.

     A jako vyhrožovat se nemá, to všichni víme.

     A tak jsem jí to dal patřičně vyžrat, a to když na lesní cestě usoudila, že bouřka to fakt otočila úplně pryč, a že zkusíme zacválat v ostřejším tempu na dráze v dostihovce, pokud tam někdo bude a dovolí nám to.

     Tedy ne, že by tam nikdo nebyl, protože povolení služka obdržela a dokonce měla kliku, že neplánovaně zastihla i šéfa. Ne, že by nebyly optimální podmínky, protože dráha (textilie) byla optimálně suchá a tráva v prostoru pro skákání perfektně pružná, po posledním přívalovém lijáku. Ne, že by nebyla ideální doba, po západu slunce...

     Ale prostě já jsem to MUSEL řešit. A jestli služka dodneška nechápe, jak traumatizující je pro chudáčka koníčka nabourání stereotypu (touhle dobou jsem měl být už hodinu po večeři a zevlovat na pastvině po boku věrného Amíka!), tak by se měla honem rychle vzpamatovat, a ne mě tam neomaleně urážet a pomlouvat, že jsem kretén polokrevnej, když se zrovna snažím přímo ze dvora dostihovky odskočit jak jinak než do dostihu. Stejně jako na pošlapání nejvyššího nevidím nic špatného, protože to já měl na břiše obří hovado, nikoliv pan Váňa, a že jsem při tom zoral půl dvora a v prostoru dráhy utíkalo moje oko metr přede mnou a tekla ze mě pěna proudem, to fakt není můj problém. To je služčin problém!

     Protože to ona by si laskavě měla uvědomit, že chudáček jsem já, nikoliv její do krve strhané puchýře na rukách, a že bez Amíka se na tyhle výlety prostě nechodí!

     Plus vtip, jak si myslela, že si tam rovnou skočíme, přes přírodní skoky.
     Protože k těm jsem se ani nepřiblížil, to žralo Finy na dvacet metrů daleko!

     A že prý se tam budeme vracet, abych se naučil chovat se slušně.
     Tak to se ještě uvidí!

     Váš chudáček koníček

P1460380

P1460390_panorama
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

Chudáčku koníčku,

29.07.2012 23:07:1429.07.2012 23:07:14 DančaDanča ---.mkinet.cz

Máš super stránky , chodím sem už dlouho a vždycky se moc těším na další příhody chudáčka koníčka :))) Danča

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: Chudáčku koníčku,

05.08.2012 9:01:2905.08.2012 9:01:29 draacedraace ---.client.ufon.cz

Chudáček koníček velmi děkuje :-)))