úterý 31.července 2012

     Očičko mě zradilo.

     První, co služku zajímalo, tedy když měla u nás obou přepočítané nohy, bylo, co moje chudinka očičko. A když uviděla tradičně vypoulené bělmo, pochválila mě. Že jsem prý opravdu hodný a šikovný kluk.

     Tak nevím, jestli to za to utrpení stálo. Ale tak faktem je, že mi z městské lékárny pro případ nouze přinesla nové kapky do očí, prý kdyby zase něco. Nemusím asi dodávat, že natruc a najust budu mít minimálně půl roku oči v pořádku, protože kromě nových kapek služka s Frostem včera přivezli od bažantnice i pastvinovou lékárničku, která bydlí s námi nahoře, a v ní kapičky jsou také.

      Ale jinak veget, dneska. Tedy pro mě, protože Amík musel ráno s majitelkou pod sedlo, a protože špunt u vany nebyl zatlačený nadoraz, byl jsem obviněn, že jsem všechnu nalitou vodu vypil já. Což byla sprostá lež, protože já bych vanu během hodiny nedal, na takové množství já potřebuji minimálně tři dny.

     Majitelka Amíka na závadu vany nepřišla, takže nám zbytek vody nalila do barelu, a nemusím dodávat, jak hodně služka ryčela štěstím, že bude muset vodu navážet znovu, byť zásoba měla vydržet dva až tři dny.

     Služka přinesla poslední věci od bažantnice, včetně Amíkovy žrací plachty, a kromě jablek jsem já dostal i švestku, protekčně. Což jasně dokazuje, jak perverzní jsou dvounozí, protože právě teď u bažantnice dozrávají jablka a švestky, zrovna když my tam nejsme!

     Služka s námi na pastvině zůstala, protože kosou rubala do kopřiv a dalšího plevele, který po suchém jaru nabral druhý dech a vytáhl do výšky metru osmdesát. Taky služku bylo víc slyšet než vidět, protože nadávala na úplně všechno, a když jí začaly praskat puchýře i pod rukavicemi, prohlásila cosi na téma „a já se na to můžu...“, a že jde domů.

     Což v praxi znamená, že zítra proběhne další kolo, ještě zuřivější než dnešní. A z čehož by mohla vyplynout obrovská výhoda, jakože nemuset pod sedlo.

     Necháme se překvapit.

     Váš chudáček koníček

30072012754
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: