pátek 3. srpna 2012

     Počasí nejvíc vtipné.
     Protože rosničky vyhrožovaly přeháňkami a bouřkami, takže služka s Ivou naplánovaly ježdění ráno, abychom prý stihli zaskákat.

     Samozřejmě že pršelo pouze po ránu, zatímco po zbytek dne bylo naprosto nejvíc krásně, a co hlavně, nebylo tropické dusno. Kromě toho když trubky za drobného deště dorazily k nám nahoru, tak se vrhly na rozebrání ohrádky, která nás separuje od sena, protože během víkendu by seno mělo přijet. A to absolutně nemělo chybu, protože přesně tam je taková ta fajn jabloň, která je letos doslova obsypaná jablky, a to tak hodně, že tíha jablek stáhla větve dolů a my krásně dosáhneme.

     Že jablka nejsou zralá, jsme zjistili, ale ani to nám nebránilo si každého kousnout, a po zjištění, že to ještě není ono, ho vyplivnout a nakousnout jiné. Iva na nás žalovala, že plýtváme potravinami, ale služka mávla rukou, že to je stejně fuk, že se větve tak jako tak musí ostříhat, aby se tam vešlo seno.

     Navíc nás tam nenechali, protože jsme museli s nimi dolů, když služka dokosila plac pro seno, a že se jde jezdit. Místo snídaně! Fakt do nebe volající skandál. A jelikož nepřišlo žádné dítě, tak jsem musel na deset minut na lonž, aby služka viděla, jak hodně šmajdám, a to bylo dost trapné.

     A pak přiježďování. A jestli si trubka myslela, že podpínacím řemínkem něčeho dosáhne, tak ani omylem, protože mně se prostě dneska hákovat nechtělo. Jako chvíli jsem ji nesl, hřbetem, jenomže pak u jízdárny zaparkovalo auto a pánové chtěli se služkou mluvit, což mě hodilo do režimu offline, ze kterého jsem pak striktně odmítal vystoupit. A tak jsme obcválali, na pravou i levou ruku, a to mě docela bavilo, a když mě navedla první překážku, byl jsem lehce konsternován situací, protože tohle jsem fakt nečekal. Jako odskočil jsem, ale bidlo upadlo, což služce na hrdosti nepřidalo, protože to samozřejmě byl náš nejnižší skok. A když letělo další bidlo, na kolmáku, poznamenala Iva cosi ve smyslu, že tohle už by fakt stačilo, ale to se teda klidně budu hádat, že jako fakt nestačilo, protože tentokrát jsem se nechal zmanipulovat služkou, když bylo jasné, že mi to nevychází. Kdyby mě trubka nechala udělat ještě jeden cvalový a nezvedla mě, určitě by to nespadlo.

     A co hlavně, já ukopl pouze horní bidla, zatímco Amík s Ivou sestřelili oxer, když se nedohodli, jestli tedy ano či ne. Navíc služka má v plánu asi něco strašně ošklivého, protože poté, co měl Amík odskákáno, musela Iva na všech překážkách obnovit původní výšky. Tedy ne, že bych to nezvládl přeskákat, ale známe služku, protože ta nikdy nic nedělá neúčelně.

     Měl bych si preventivně něco udělat. Jakože chudinka nožička, očičko nebo tak nějak.

     Po práci jsme měli přes hodinu volno, protože služka s Ivou uklízely průchod a kozlín, aby bylo kam uklidit mé seno, takže jsem milostivě vyžral snídani, a to i s řepou. Ale ať si služka nemyslí, že to už budu dělat pravidelně, to jako fakt ne! Mám přece svou hrdost.

     Cesta nahoru byla dramatická, protože jsme s Amíkem nesli na zádech vodu, a služka správně odhadla, že se děsně vyděsím chundelatého pejska a pokusím se ji stejně jako včera sejmout kanystrem. Bohužel pro mě byla ve střehu a tak nové jelito přes celá záda nemá.

     Je blbá.

     Váš chudáček koníček 

03082012762 
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: