čtvrtek 2. srpna 2012

     Jak jako takhle strašně brzo?

     Jsou drzí. Dvounozí. Kde vůbec berou odvahu odervat nás od konzumace travního porostu v době, kdy nemáme být rušeni?

     Hlavně to byl stoprocentně tunel, ze strany služky, protože žádná bouřka ani nic podobného nepřišlo, takže její naprosto stupidní výmluvy, že nás všechny chtěla chránit před nebezpečím počasí nejsou nic víc než snůška keců.

     Z pastviny nás vyzvedla Iva, protože Iva na rozdíl od služky chodí včas. A že vyrazíme do terénu, objet nějaký delší okruh, ale abychom byli schopni se v případě prudké změny počasí bleskově vrátit (prostě kecy). Naštěstí pražilo sluníčko, takže jsme největší část vycházky absolvovali v kroku, protože klusat služka dovolila v místech, kde byl stín. Jako budiž, to bych ještě chápal, ale zakazovat nám cválat?

     To už fakt přehnala.

     Přitom ta louka si o to doslova koledovala! Vybízela nás k tomu a spolu s Amíkem jsme to zkoušeli služce a Ivě naznačit, jenomže to by nesměly být hloupé až na půdu. Nejenže naše žádosti ignorovaly, ale dokonce nám vynadaly a Amík musel chvíli kroužit kolem vlastní osy, po sérií neúspěšných pokusů odskočit do soukromého dostihu.

     Prostě to nemáme snadné.

     Ale tak cválat nás nakonec nechaly, na další louce, a po krátké přestávce (aneb služčin obligátní druhý dech) i na té další. A jako nemělo to chybu, až na neovlivnitelný fakt, že louky byly trapně krátké. Jako vyzkoušeli jsme poukázat na skutečnost, že v té pružné mechovité trávě zvládneme pádit i z kopce, jenomže služka hlasovala striktně proti.

     Je blbá.

     Tam i zpátky jsme kráčeli kolem louže, u které se minulý pátek Amíka pokusila zavraždit žabička, ale zabijácká žabička dnes měla dovolenou. Amík samozřejmě kritické místo nepodcenil a vyrukoval s výstražným upozorňováním na ohrožení života, akorát že dvounozí smysl pro disciplínu nemají a chudák dostal vynadáno.

     No já samozřejmě také, i když ne tolik, přestože na mě tam toho číhá mnohem víc, protože kromě zabijácké žabičky se právě tam ukrývá Jožin z Bažin, kvůli kterému služka pravidelně skoro vystupuje za jízdy v jarním období, kdy bubák není skrytý v kopřivách. Teď sice viditelný není, ale samozřejmě vím, že tam je a není tudíž nic divného na faktu, že se podle toho chovám.

     Ale to by služka nesměla být blbá.

     A za trest jsem nevyžral. Šaška nikomu dělat nebudu!

     Váš chudáček koníček

02082012759 
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: