neděle 5. srpna 2012

     Jak jako v neděli bez volna?
     Přece jsem sakra slyšel, že dostanu dva dny dovolenou, abych si řádně odpočinul před úterním výletem, který přibyl naprosto neplánovaně a kvůli kterému služka dva dny řešila, jak to udělat.

     No a vymyslela to naprosto stupidně. Pracovní pondělí si vyměnila, a že výlet spácháme zítra, abychom pak měli práci proloženou přestávkami a na sobotní honební skákání tudíž byli plni sil a elánu. Tedy v mém případě, protože Amík minimálně ještě jeden terén absolvovat musí, aby s Ivou nespáchal harakiri, zatímco u mě je žádoucí, abych nepociťovat byť sebemenší únavový deficit, protože já se služce umím na práci excelentně vykašlat, když se mi hákovat nechce.

     Koneckonců „veselých“ překážek s pořadovým číslem jedna už na kontě pár mám, takže na tohle je služka extra opatrná, a že prostě návštěvu tábora musíme stihnout v pondělí.

     Z čehož bohužel pramenila povinnost jít dnes pod sedlo, na zahřátí. A zatímco Amík si užíval svobody a pohybu v terénu, já jako pitomec musel na jízdárnu, aby se mnou zaklusaly Anetka s Adélkou, a nemusím doufám popisovat, jak extrémní to bylo duševní trauma, bez Amíka. A jak se Amík vrátil z vycházky příjemně rozběhaný a za spílání majitelky, že nešel udržet, protože jí bral ruku, já z jízdárny odcházel znuzený v nejhorších hodnotách.

     Prostě mám těžký život. Navíc Amík mi odešel na pastvinu s předstihem, takže jsem musel trapně večeřet sám, a co ještě hůř, přijela služka. No fakt že jo, v neděli večer! A nic mi nepřivezla, což od ní nebylo pěkné, a hned mi kontrolovala očička a nožičky, protože je úchylná.

     A pak všichni moje seno kouleli pod střechu, což je sice správné, ale vzaté naprosto za špatný konec. Protože nejdřív měli laskavě počkat, až se já nažeru (a to i když jsem nevyžral), poté mě vzít nahoru za Amíkem a pak teprve si mohli hodinu hrát se senem, bez poslouchání mého volání na služku, že tam pořád jsem a že čekám, až si mě někdo loajálně všimne!

     A to mi ještě Iva zabránila se k smrti vyděsit bílého chundelatého pejska, který dnes přiběhl shora. Mohl jsem panicky odskočit a táhnout za sebou na vodítku hned dvě malé děti, jenomže ona mi to v základu nabourala, což není fér

     Mám fakt těžký život.

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: