úterý 14. srpna 2012

     Zpropadený drezurní obdélník.

     Nějaký dobrovolník, na nenápadnou zkázu?
     Nepotřebujete někdo provázek a pneumatiky?
     Co třeba místní rybáři? Těm by se nehodil?

     Doufat v dopravu (jakože žádná na sobotu nebude) samozřejmě nepřestáváme, a nadále trpíme jako zvířata. Protože její milost služka to s re-drezurou myslí vážně, stejně jako Iva, a k naší neutuchající radosti se na první lekce vrhly dnes. A to hned po ránu, což byla absolutní zrada!

     Kecům, že jim šlo především o naše zdraví (jakože odpracovat dřív než vypukne odpolední vedro), samozřejmě nevěříme, nejsme hloupí.

     Přitom zpočátku to vypadalo velmi slibně, protože nejdřív dlouhou dobu krokovaly děti, zatímco se služka s Ivou vykecávaly s Kibickou a posléze i Klárkou. V prostorách jízdárny bylo tím pádem nebývale živo, tudíž jsme doufali, že z toho vyvázneme bez ztrát na životech, ale ke vší smůle došlo i na nás, neboť na řadu přišlo klusání, v mém případě bohužel na lonži, protože služka dál než na dosah lonže nedokřičí.

     Ale pak jízdárenská práce, ach jo.
     A bránil jsem se.
     A nechtěl jsem. Ale trubka mě tak dlouho prudila s uvolňováním, že jsem nakonec povolil a zabral jsem hřbetem. A měl jsem se na takhle silný záchvat benevolence vykašlat, protože odměnou mi bylo trapné opakování drezurní úlohy, kdy služka zmateně bloudila mezi imaginárními písmeny a navzájem se s Ivou a Amíkem samy sobě pletly.

     Fakt vopruz.

     Největší psina je cvik KB na volné otěži, protože v momentě, kdy služka popustí otěže, já jdu kamkoliv jinam, jenom ne po rovné linii k B, a hlavně jakmile trubka otěže zpátky pobere, což má učinit v BM, tak místo středního kroku začnu odskakovat, jakože hurá, půjde se znovu rychle. Když pominu fakt, že služka si až úplně na konci uvědomila, že celou dobu měnila směr k M, nikoliv k B, považuji tuhle její snahu na naprosto absurdní, protože tohle prostě po jejím dělat nebudu, i kdyby se rozkrájela.

     Na tohle si holčička měla vzpomenout dřív, a ne čtyři dny před soutěží.

     A že po zbytek dne měla klinickou smrt, z přiježďování, opravdu není můj problém, protože já se jí o drezuru fakt neprosil.

     Váš chudáček koníček

cvik
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: