středa 15. srpna 2012

     Nedá pokoj.
     Fakt že jo!
     Dneska znovu. To jí to včera nestačilo? Jak byla absolutně KO, ve stavu ploužící se zombie, cítící veškeré namožené a zničené svalstvo? Několikahodinové kóma a částečná klinická smrt?

     Kdepak. Ale to je u masochistů normální, že přijdou znovu. A znovu po ránu, asi aby si dokázali, že na to mají. Takže místo snídaně ohlávka a přesun do stáje, a jestli jsem byl nesmírně rád, že Amík jde se mnou, tak jsem se radoval zbytečně, protože Amíka služka přivedla majitelce. Ta s ním posléze odešla na vycházku a já chudáček koníček zůstal ve spárech služčiných. A na jízdárně!

     Úplně původně měl coby první adept jezdit na mém bílém já Frost, jenomže služka nabyla obavy, že zkusím nenápadně vyrazit za Amíkem, čímž mi naprosto zhatila plány to opravdu udělat. Přidělila mi Adélku, která si dávala pozor, abych neopustil obdélník, a musel jsem opracovat s ní, za služčina neustálého a trapného kibicování, že spím a tak podobně.

     Je blbá.

     Kdo by v takovém počasí neklimbal? Ještě neodbila desátá a už pařilo sluníčko, takže jsem na spící režimy měl plný nárok i během práce.

     Po Adélce jsem bohužel vyfasoval služku, jejímž plánem bylo si párkrát zajet úlohu, s tím, že si konečně ujasní, kde jsou písmena B a M (písmena jsou totiž ve stáji a nahrazují je pneumatiky, protože i písmena mají tu hloupou vlastnost, že se sama nepřinesou). A že tentokrát bude velký kruh s průměrem 20m, nikoliv 15 či 25m, a že zkusíme do přechodu zastavit stát zainteresovat i zadní nohy.

     Ona snad spadla z višně, nebo co. Anebo jí z únavy přeskočilo, protože po mně chce naprosto nesplnitelné úkoly. Jak jako zastavit stát i zadkem? A to samé velký kruh. Proč nesmí záď jít jinou stopou než příď?

     Přitom včera jí na krátkých stěnách chodila půlka bílého koníčka mimo obdélník, a všimla si toho až skoro na konci.

     Tedy ne, že bych se nesnažil, protože i dnes jsem zapojil hřbet a velmi precizně jsem vykonával přechody, protože přechody trénujeme poměrně často, v nich mezery nemám. Ale jako chtít po mně, abych chodil rovně nejen po stěnách, ale i v diagonálách, to už je fakt moc.

     A nezachrání to ani mrkev se švestkami, notabene když mě po práci zavřou do stáje s výmluvou, že se v chládku v klidu nažeru a odpočinu si, protože tohle fakt takhle nefunguje! Nejenže jsem já hystericky volal Amíka, ale Amík dokonce intenzivně hledal mě, a když nahoru přišla Iva, hledal mě i v jejích kapsách, protože nedokázal pochopit, že mě nepřivedla.

     Prostě máme těžký život oba dva.

     Ale byl jsem zachráněn, služkou. Brigáda „boj s plevelem“ totiž opravdu proběhla, a co bylo velmi milé, brigádníci kromě hromady plechovek s různými typy nápojů přinesli mrkev. Možná bych Frosta neměl tak viditelně ignorovat, když na mě sedí a snaží se o pobídku holení, tohle rozhodně stojí za zvážení.

     Ale jen za předpokladu, že služka obdélník rozebere!
     Jinak nehraju.

     Váš chudáček koníček

P1460779
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: