čtvrtek 16. srpna 2012

     Asi je fakt zle, protože jsem dnes nemusel makat.
     A co znamená volno ve čtvrtek?

     Inu, že se v sobotu někam doopravdy pojede, takže dopravu služka s Ivou evidentně zajistily.

     Svět není spravedlivý.

     Ale tak aspoň že jsem směl jít do stáje společně s Amíkem, když pro nás Iva přišla, protože zůstat na pastvině sám a opuštěn, by byl jistě vrchol mého bílého traumíčka. A traumíčko samozřejmě proběhlo, protože do stáje mezitím žádná služka nepřišla, ba ani pozvané dítě nedorazilo, a když Iva vyčistila a osedlala Amíka, osiřel jsem.

     Nezávisle na řepných peletách ve žlabu, protože přece nemůžu stíhat žrát, když mám plné ruce práce se stresováním. Dvounozí jsou fakt nároční, chtějí toho po nás hrozně moc najednou, a pak nemáme mít žaludeční vředy!

     Ale tak naštěstí Amík venku dlouho nebyl. A jako všechno jsem slyšel! Iva dnešní lekci jízdárenské práce věnovala zkoušení různých typů udidel, aby nakonec zjistila, že nejvíc vyhovuje to původní, a Amík dnešní lekci jízdárenské práce věnoval odboji. Protože drezura se jezdí bez martingalu a bez martingalu se dá dělat spousta věcí, jako třeba zvednout hlavu a vyvrátit ji do strany, aneb stavět svíčky a radostně z nich odskakovat.

     Iva se svými osmi kily živé váhy zkoušela Amíka přeprat dvěma velmi rychlými slovními přestřelkami, ale nakonec se shodli na rozumné koncepci, a když našli společnou řeč, byla do akce povolána služka, coby rádce. Chudák Amík musel jít úlohu několikrát, než s výkonem služka byla relativně spokojená (relativně ve smyslu „tohle by pod 50% být nemělo), a zatímco já ve stáji umíral steskem, na jízdárnu přišla Míša se psy a zdržovala Amíka další čtvrthodinu. Bílý chudáček koníček aby se jich pomalu doprošoval, aby mu hnědého vrátili do stáje!

     Ale tak přežil jsem, nevlídnou a krutou samotu.

     Během večeře za mnou přišla služka, a když jsem ji uvítal, zpražila mě větou „mrkev ani švestku nemám, takže žer dál“, což od ní bylo velmi hrubé. Možná ještě víc než fakt, že se mi dlouze dívala do oka a posléze i na zadní chudinku nožičku, což úplně nejvíc ze všeho bolelo.

     Prostě to nemám lehké.

     Váš chudáček koníček 

16082012781 
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: