pátek 17. srpna 2012

     Počasí pohřbilo veškeré naše naděje.

     Protože jak včera půl dne propršelo (v místě konání všestrannosti prý lilo brutálně, jak hlásil Frost), odpadla naděje, že třeba bude tvrdo a nikam nebudeme muset. Jenomže to by počasí nesmělo být zrádce zrádná.

     A samozřejmě nás deportovali na jízdárnu, což se dalo čekat. Služka je úplně úchylná, protože i dneska vytáhla drezurní sedlo a že dopilujeme poslední resty, což je cvik odehrávající se v kroku, neboť po přechodu do kroku nechci vyšlápnout svižně. Navíc když pak služka pobere otěž, mívám tendence odskočit, jakože hurá, něco se bude dít, což se jí také nelíbí. I když vlastně co se jí líbí?

     Skoro nic. A místo, aby s tím dala navždy pokoj, prudí ještě víc a víc.
     Je blbá.

     A buzerovala mě od samého začátku ona, takže jsem první čtvrthodinu strávil v kroku, a to trapně na otěži a ve svižné verzi, čemuž jsem se zarputile bránil, tedy než si vzala tušírku.

     Ještěže bylo vedro! Protože oni nás ve vedru nehoní a bývá hodně přestávek, což je fajn, a když jsem konečně zabral i hřbetem a začalo to nějak vypadat, kompletní úlohu jsme šli jen dvakrát, pro služčin dobrý pocit. Že prý nic moc, ale že těch 55% bychom dostat mohli, pokud tam nebude v každém rohu komisař, protože co čert nechtěl, v rámci všestrannosti bude probíhat školení rozhodčích, tudíž masivní převaha bystrých očí.

     A dokonce jsem udělal cvik krokem na volné otěži jednou bez vlnění se „já k B nejdu“, a to přestože písmeno B jasně žere Finy.

     Po mně do obdélníku musel Amík s Ivou. Amík také zkoušel vyjednávat, ale neuspěl, a služka se pokoušela napočítat, na kolik kroků vychází Amíkovi „ze středu“, aby Iva mohla narovnat a přistavit s nápovědou. Já se mezitím pokoušel sežrat stromy vedle jízdárny, když se služka zrovna nedívala, a docela oceňuji, že na mě Adélka nežalovala. Konečně někdo, kdo chápe potřeby chudáčka koníčka.

     A zachoval jsem se benevolentně, večer, protože jsem sežral úplně celou večeři, včetně řepy. Takže by se dvounozí mohli chytit za nos a za odměnu nás zítra nechat hezky na pastvině, celý boží den!

     Váš chudáček koníček 

P1460839 
P1460865 
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: