neděle 19. srpna 2012

     V neděli se nedělá.

     Což bohužel neplatí pro neděle po závodech, kdy je nutné vstřebat nahromaděnou kyselinou mléčnou, a to pohybem. A jako docela by mě zajímalo, proč s námi nešla i služka, vstřebávat, protože to ona měla téměř klinickou smrt, po včerejších závodech byla vyřízená nadoraz a že prý jediné, co ji nebolí, jsou vlasy.

     Je blbá.
     Má tohle zapotřebí? Přece nemusíme nikam jezdit, ne?

     Udeřila vedra, takže jsme většinu dne strávili ve stínu. Se snídaněmi dorazila majitelka Amíka, a vůbec si nevšimla, že nemám na kopytech zvony. Správně bych toho měl prakticky a takticky využít a nechat Amíka, aby mi šlápnul do zadních a utrhnul mi podkovu, protože pak by se míra rizika účasti na závodech snížila minimálně o týden. A zrovna příští týden jedny jsou, tak bych na tom měl zapracovat.

     Rozmyslím se.

     K večeru dorazily Iva s Adélkou, pro kterou měl být dnešek revanšem včerejška, kdy chudinka nemohla jet s námi na závody, protože neměla podsedák. Již včera mi služka kladla ve stáji na srdce, že se musím chovat korektně, ne-li přímo vzorně, a že jestli spáchám jakoukoliv pro děti nevhodnou vložku, tak že mám po švestkách a mrkvi.

     Chápete vážnost situace?
     Je nejen blbá, ale i pořádně zlá. Nedopřeje chudáčkovi koníčkovi ani špetku zábavy, pod sedlem!

     Ale jako choval jsem se slušně, koneckonců jako vždycky (ještě kdyby to chápala služka).  Zaklusali jsme na loukách, oráchali se v řece, protože vedro bylo skutečně extrémní, a v rámci upevňování autority jsem znovu úplně všechno k večeři sežral.

     Asi bych se měl krotit. 
     A za to, že jsem během návratu na pastvinu naboural do Amíka, já nemůžu! To ten chundelatej pejsek, který mě velmi rád za plotem straší, takže skutečně nechápu, proč Iva žalovala na mě. 

     Prostě to nemám lehké.

     Váš chudáček koníček 

18082012795 
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: