čtvrtek 23. srpna 2012

     Mám velmi rád čtvrtky, tedy ty předzávodní.
     Protože mi zaručují volno a nicnedělání a to naprosto nerušené!

     Služka už třetí den čeká na avizované bouřky, takže obrovské dilema, jestli nás na noc zavřít do stáje či nikoliv, protože dusno překračovalo hranice únosnosti. Ale nic škaredého se na obloze nekupilo, takže si šla ještě jednou pořádně prohlédnout radar a mapy a předpovědi, načež usoudila, že než muset pro dva chudáčky koníčky sekat trávu a složitě řešit podestýlku, aniž by pod Amíka musela dávat ten humus z průchodu, tak že radši riskneme noc venku.

     Kupodivu jí to vyšlo. Sice zapršelo, ale žádná přírodní katastrofa spojená s tornády a jinými vychytávkami nenastala. Škoda, protože kdybychom bývali nocovali ve stáji, krásně by si ráno rvala vlasy vzteky, že nás věznila zbytečně.

     Po příjemném celodenním zevlování jsem opět zbaštil komplet celou večeři a dokonce bez keců, což opět nechalo služku v transu. Nedokáže vstřebat fakt, že tak pěkně žeru, přestože příčina je nad slunce jasná: nemáme prakticky žádnou těžkou práci. A když nejsem unavený, tak žeru dobře, na tom není nic zvláštního. Navíc mi žádná extra těžká práce v dohledné době nehrozí, protože když jsou takhle trapně za sebou závody, pracujeme doma lehce, aby jediná zátěž přišla v rámci závodů, a protože se všechno nahromadilo do srpna a září, tak se nemusím bát, že pak služka bude pokračovat v kondičních pracích.

     Spíš bych to viděl, že po posledních závodech budu mít svatý klid.

     Horší je, že v sobotu jedu úplně sám a opuštěn, protože pro Amíka v Plzni není soutěž. A to už je hodně vážné, tak doufám, že se služka chytne za nos a Plzeň tradičně odpíská, protože by to nebylo poprvé. Po Plzni už totiž touží čtvrtým rokem a pořád se to ne a ne podařit.

     Takže doufám, že nedojde k přerušení série. Já nikam jet nechci!

     Mám k tomu své důvody.

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: