úterý 28. srpna 2012

     Služka už by mohla otevřít třetí pastvinu, jakože terasu úplně nahoře.

     Tedy ne, že bychom neměli co do huby, ale nemusím asi dodávat, že o patro výš je zcela určitě lepší tráva. A vůbec nás nezajímá, že služka otevření poslední pastviny naplánovala až na září, protože veškeré její analýzy jsou vědecky nepodložené a hloupé.

     Navíc jsme dnes museli na jízdárnu, trapně. Ale naštěstí s dětmi, v mém případě, protože služka už napohled nepůsobila dojmem, že by toužila po ježdění, protože místo aktivního výcviku začala znovu přeměřovat cvalové v obou diagonálních distancích. Což nechápu. K čemu měřit? Nebylo by lepší se na skákání úplně vybodnout?

     Anebo rovnou na celou práci?
     Prázdniny končí, což je ideální doba na přípravu k zimnímu spánku.

     Bohužel služka má velmi pochybné představy o životě, natož aby zkoumala potřeby chudáčků koníčků, a tak do akce „tentokrát to rozměříme pořádně“ povolala úplně všechny, takže parkur dle internetového rozpisu už fakt stojí. Akorát že ho nelze skákat, protože najít 22 metrů, aniž by se nemuselo odskakovat z hlubokého anebo pro změnu točit v hlubokém po doskoku, je na naší jízdárně problém. A to i pro Amíka s Ivou, kteří si jej hned vyzkoušeli.

     Co třeba kdyby pořádně zapršelo? No?

     Navíc to chvíli vypadalo fakt děsivě, protože si na mě služka sedla, ani jsem napětím nedýchal. Ale naštěstí chtěla pouze z kroku vidět, jestli jsou překážky kolmo k sobě, nic závažnějšího na mně naštěstí nespáchala.

     Uf.

     A byla zlá i na děti, protože jim nahlas zakázala se „tlemit kvůli ničemu“, a když zesílily, vyhrožovala jim, že budou krokovat ze země. Vyloženě se jí bály, asi tak stejně jako já, když mi řekne „nežer!“  a já vteřinu na to urvu půl stromu.

     Ale tak večeři jsem sežral celou. Jakože úplně celou. Jsem šikovný kluk.

     Váš chudáček koníček 

28082012797

28082012798
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: