pondělí 3. září 2012

     To se ví, že žalovala!
     Iva služce.

     To jsem přesně věděl. A ještě mě strašlivě pomlouvali na návštěvě v Bratronicích, a nejen mě, protože do řečí se dostal i Amík. Popularita je fakt záludná, máme oba těžký život.

     O tom, jak hodně jsme nepochopení, nemá význam se rozepisovat.

     Každopádně pondělní odpoledne bez dětí a jízdárny bylo krajně podezřelé, notabene když v sobotu nebyly závody. Ale v případě služky netřeba chodit pro pravdu daleko, protože to ona přeplánovala týdenní rozvrh, nebot závody budou tentokrát v neděli, a tak se obvyklé schéma posunulo o jeden den.

     Což už lze klasifikovat coby narušování stereotypu chudáčka koníčka!
     A to je trestné, akorát že bohužel právně nepostihnutelné.

     Navíc služka dorazila ještě za světla, a protože zítra se má skákat, museli jsme pod sedlo oba dva, byť v nouzové formě. Amík celou dobu krokoval s Frostem, za mohutného kibicování služky „svižně!“ či „svižněji!“, aby do zítřejšího tréninku nešel po dvou dnech pauzy, a já na tom byl ještě hůř, protože já musel na trapnou lonž. Služka na mě nechtěla sedat kvůli jízdárně, protože ta ještě nebyla extra způsobilá, a tak jsem jako pitomec musel kroužit na malém kruhu a vstřebávat kyselinu mléčnou ze včerejška. A abych to neměl tak jednoduché, strkala mi na kruh bidlo, takže já musel stíhat hlídat Amíka, jestli mi neutíká pryč, a zároveň i vlastní chudinky nožičky, abych měl od služčina sekýrování pokoj.

     Prostě hrůza.

     Naštěstí psudo-jízdárenská tyranie netrvala ani půl hodiny, navíc jsme pak ještě oba krokovali, zatímco služka přemítala, jakým způsobem zítra postaví překážky, protože skákat půjde pravděpodobně jen uprostřed, kde už je sucho.

     Z čehož mi logicky vychází, že by během noci mělo znovu POŘÁDNĚ zapršet, ale v tomhle směru k nám počasí benevolentní nebylo. Zrádce jedno.

     A prý dostaneme na jaře krásného kamaráda, po rekonstrukci ohrad. A prý velmi hravého, se kterým půjde půl dne prostát na zadních a kousat do sebe, aby služka mohla úpět ohledně mých zadních křivých chudinek nožiček. A že prý se mi určitě bude děsně líbit, až mě kamarád bude chtít připouštět.

     Je blbá.

     Můžu snad já za to, že mám úžasnou bílou záď a že na mě tudíž s nadšením a vervou skáče všechno, co má i nemá kule?

     Váš chudáček koníček

03092012800
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: