úterý 4. září 2012

     Počasí nás nechalo ve štychu.

     A kdyby jen to, protože naprosto nepochopitelně vyrukovalo s vysokými teplotami, aby hnusná jízdárna zase o trošku vyschla a mohly se na ní odehrát skákací orgie už dnes.

     Život opravdu není spravedlivý.

     Pravdou je, že služčiny obavy z nadměrných teplot byly už mimo mísu, protože slunce je již nízko, a tak se dalo ve čtyři odpoledne normálně pracovat, aniž by byly nutné chladící přestávky v řece. A stejně tak je faktem, že se nám oběma docela i chtělo být dopřední, takže když se začalo klusat, zkoušel jsem na Anetku různé fígle, jakože ji přetáhnu a hrrr něco málo sežrat, pokud možno v nejvzdálenějším rohu, aby to neviděla služka.

     S Amíkem skákala nejdřív Iva a posléze návštěva, coby náhradník za Míšu, která se ze závodů omluvila ze školních důvodů, a Amík byl pánským obsazením pozitivně naladěn, protože mohl utíkat. A občas utíkal až moc, což se mu nemálo líbilo, a i když se zpočátku nemohli shodnout ohledně ruky (jezdec stejně jako trenérka mívá ruku v klíně), parkur v neděli by měli zvládnout. Koneckonců nebudou spolu startovat poprvé, protože Amík byl jeho historicky prvním společníkem v oficiálním sportu.

     I já musel skákat. A zatímco já se fakt snažil a chodil jsem pěkně uvolněně a počítal, služka předváděla poslední tažení. Vypadávala jí otěž, nedokázala si sednout, a budiž jí útěchou, že mě aspoň pěkně naváděla, takže i ty poslední dva vysoké jsem přeskočil lehce a s rezervou, byť jsem se jí na to mohl zvysoka vybodnout, protože ona mi byla v sedle platná jako Amíčkovi náhradní podkovy (vtipná historka ze života služky, stará cca dva týdny).

     Ale tak faktem je, že mě po tom posledním skoku nechala už být, že prý super, že jestli takhle půjdu v neděli, bude absolutně spokojená.

     Tak doufám, že ona takhle v neděli nepůjde, protože já nikomu šaška dělat nebudu. Gabrielka je totiž zvláštní místo, protože tam dojde buď k totálnímu průseru, anebo k pekelnému štěstí, a co ještě hůř, budeme obhajovat loňské prvenství.

     Ale tak třeba ještě začne pořádně pršet, že ano.
     A nejen kvůli jízdárně, protože čúza nám zavřela horní pastvinu!

     A to není fér. A nepomohly ani smutné pohledy na druhé straně lanka obepínající balíky sena.

     Máme fakt těžký život.

     Váš chudáček koníček

P1470011
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: