sobota 8. září 2012

     To se dalo čekat.
     Že po volném pátku přijde pracovní sobota!
     Život prostě není fér.

     A nemusím asi popisovat, jak strašně se nám zrovna dnes pracovat nechtělo, protože teploty trhají historické rekordy a vedro si sáhlo i na třicítku, což v září úplně normální není, notabene u nás, kteří jsme s výměnou srsti pilně začali již v srpnu.

     Naštěstí si tyrani dávali na čas. Sice pro nás přišli na pastvinu, ale hned se jezdit nešlo, že prý si dáchneme v chládku a mezitím se připraví věci na trapné zítřejší závody. Což v praxi znamená, že mi služka umyje ocas, abych prý aspoň ocas měl ze všech nejvoňavější a nejkrásnější, přičemž všechny okolo nutí, aby hlasitě vzdychali „to je ale krásný a voňavý a hebký ocas!“, přestože je to ostatním úplně ukradené. A asi netřeba dodávat, jak extrémně nenávidím, když mi služka myje MŮJ ocas, protože voda je hnusně studená a šampon mi smrdí.

     A úplně nejhorší model nastane, když služce dojde, že venku je pařák a že by tudíž nebylo od věci mě umýt úplně celého, abych byl jakože celý pěkně bílý. A nikoho nezajímá, že já NECHCI být čistě bílý!

     I tak mě vytáhli na dvůr, kde mě sprostě a podle uvěznili u brány, abych nemohl utéct, a posléze se na mě děti krvelačně vrhly s kartáči a kyblíky, ve snaze ze mě sedřít kůži.

     Mám já tohle zapotřebí?
     Aby se mi posmívali, jak valím oko, ve snaze zachránit si holý bílý život?

     Pak se čekalo, než na sluníčku uschnu, a poté jsme ještě ve stáji čekali, až služka konečně najde a zkompletuje všechno, co najít a zkompletovat potřebovala, a že tedy můžeme jít, na jízdárnu. Ach jo.

     Ale tak přežili jsme ji. Vyfasoval jsem dvě děti, na rozehřátí, Leničku na lonži a Anetku na malém kruhu, abych se uvolnil. Ale do toho se mi zrovna nechtělo, takže když na mě služka usedla, byla velmi zklamaná, že bude muset tak jako tak ohýbávat. Ale dobře jí tak, nemá mi umývat ocas!

     A skákání stálo za starou bačkoru. A nebyla to moje vina, protože já se snažil! Já skákal pěkně, počítal jsem a v obratech jsem byl velmi pozorný, ale bylo to naprosto k ničemu, protože služka po celodenní brigádě neměla sílu vůbec na nic.

     Nechápu, proč tam tedy chodí. Já zítra na závody jet fakt nemusím a Amík také ne, takže po brigádě mohla jít klidně domů odpočívat. Je blbá.

     Váš chudáček koníček 


P1470052

P1470063

(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: